Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan sziget ahol...

Létezik olyan sziget ahol dinoszaurusz kísérletek folynak?

Figyelt kérdés
Most nem a Jurassic Parkra gondolok :). Olvastam régebben, hogy van valahol egy ilyen sziget, ahol ilyen kísérleteket végeznek a tudósok, a dinoszaruszok DNS-eiből új példányokat "hoznak létre". Hogy hogyan nem tudom, nem értek hozzá, csak ezt ovlastam.
2011. szept. 20. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Aligha, mivel jelenleg erre nem képes a tudomány.
2011. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ja azt a filmet én is láttam:D
2011. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Japán valamelyik szigete. :) Ugyanis japán kutatók vizsgáltak nem dinoszaurusz, hanem Pteranodon tojásokat, amik nem egzakt módon váltak kövületté, és feltételezték, hogy némi szerves anyag, vagy annak a lenyomata kiszedhető belőle. Nem tudom, mi sikerült végül, szívmelengető kis hír volt, aztán eltűnt a süllyesztőben.

Viszont nem folytatnak sehol dínó kísérleteket. Lehet, hogy igyekeznek pl. a madár pángenomból és a hüllőkből ősi, feltehetően a dinoszauruszok fejlődését is irányító géneket kiemelni, hogy "visszamehessünk az időben", és részben rekonstruálhatóvá váljon egy őshüllő génkészlete, de ennél többről nem lehet szó. Ez pedig egyelőre mélyen elméleti talaj, nem fognak beoltani egy csirkét, hogy aztán T-rex tojásokat tojjon.

2011. szept. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy nincs (még csak megközelítőleg) teljes dinoszaurusz genom sem a világon, tehát nem is tudnak "új példányokat" létrehozni. Nagyon kis DNS töredékek kinyerhetők fosszilis leletekből, de ezek még ahhoz sem elégségesek, hogy a funkciójukat meg lehessen tudni.
2011. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!