Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van ekkora füst mindenfe...

Miért van ekkora füst mindenfele a levegőben távolra nézve? Pesti emeletes házból nem igen látom a Budai hegyeket?

Figyelt kérdés
csak alig látni
2011. okt. 4. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, mindenfelé avart égetnek.
2011. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ehh, de szinte egész hegyet alig tudom kivenni(10-en vagyok), és full rálátni. viszont az még a hegy előtti részen van város fele
2011. okt. 4. 10:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az valószínűleg szmog. A várost gyakran fedi szmogréteg. Ha jön egy kicsit szelesebb idő, talán majd kipucolja innen. :)
2011. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
apám kérdezte tőlem ő nemrég megkérdezte egyik tűzoltó ismijét, aki azt mondta Csepelen bozóttűz volt,azt fújhatta szét a szél
2011. okt. 4. 11:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, de a java szerintem szmog.

Egyébként ha tudod, akkor mi a kérdés? :)

2011. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mert amikor még megkérdeztem akkor még nem tudtam :D
2011. okt. 4. 11:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja értem, bocsi. :)
2011. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szmog - és ez már így is marad.

Legfeljebb, nagyon erős szél után kis ideig tisztább.

Pilisi hegyekből látszik az egész városon a búra.

Bozóttüzek és hasonlók megállapíthatók, mert nem homogén lepi be az egészet.

2011. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Por, korom, vízgőz, ugy gáz, benzin, gázolaj égésekor co2 és h2o keletkezik.

Vácon alig látom at öt kilométerre lévő hegyeket míg észak nógrádban még azt is látni ami harmincra van. Ha kimész egy magasabb hegyre nem azért látsz el messzire mert olyan magasan lennél vagy a föld görbülete miatt, hanem mert tiszta levegőn keresztül nézed, mintha letörölnéd a párát a szemüvegről.

2022. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!