Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » BIOSZ: Peptidkötést tartalmaz?...

BIOSZ: Peptidkötést tartalmaz? A. DNS B. Fehérje C. Mindkettő D. Egyik sem

Figyelt kérdés
Szerintem B., de egy osztálytársam elbizonytalanított, ő azt írta, hogy C., vagyis mindkettő.
2011. okt. 6. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Megtalálható a DNS-ben is, az viszont már nem gimis tananyag. :D
2011. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Peptid kotes DNS-ben???? Hol tanitanak olyat? (Rendkivuli allitasokhoz rendkivuli bizonyitek is kell!)
2011. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Arra én is kíváncsi lennék, hol tanítanak olyat, hogy a DNS-ben is van....
2011. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én ezzel az osztálytárssal a továbbiakban vigyáznék. Vagy nagyon penge és egyből kiszúrta a peptidkötést (gyűrűben! ;) ott van, pl. guanin), vagy összekevert valamit, vagy elolvasta a Wikipedia peptidkötés definícióját.

Valóban van ott egy peptidkötés, bár kialakulás szerint izé... szóval nem vagyok vegyész, de lehet, hogy tényleg nevezik peptidkötésnek. Újra át kéne néznem a szerves kémia jegyzeteimet.

Nem a monomereket kapcsolja össze, de attól még egyes nukleotidokban ott van. Tehát igen, a válasz C. Bármilyen fura. De azért egy vegyész erősítse már meg, hogy tényleg ott van, mert az egy dolog, hogy képlet szerint oké, de rég volt már ez nekem.

2011. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a guninban lévő kötést nem nevezik peptidkötésnek.
2011. okt. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
guaninban*
2011. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A DNS-t alkotó nukleotidok (azaz maga a kész DNS) nemtartalmaz karboxil csoportot, ami a peptid kötés egyik alap feltétele, hisz a peptid kötésben egy karboxil és egy amino csoport vesz részt.


Arra elvben lehetne mód, hogy egy DNS és egy fehérje között létrejöjjön egy ilyen kötés, de ez nagyon nem lenne tipikus, és még tudtommal nem is írtak le ilyet.

2011. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A guaninban egy aromás rendszerben levő szén van, ami tulajdonságaiban eltér egy alifás széntől. Ahogy pl az aromás -OH is eltér az alifás -OH csoporttól (mely utóbbi az alkoholos -OH), úgy a guaninban levő szerkezet sem azonos kémiailag a peptidkötéssel, bár ránézésre nagyon hasonlít.
2011. okt. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Valóban van ott egy peptidkötés, bár kialakulás szerint izé... szóval nem vagyok vegyész, de lehet, hogy tényleg nevezik peptidkötésnek."

Valoban. Az egvilagon semmi koze sincs a peptid koteshez!!! Teljesen mas rendszer. Megcsak nem is amid. Es nem is minden amind peptid... De azert dicseretes, hogy a tevedes lehetoseget fenntartottad! Ezert jar a pirospont. DE az elso valaszolo irhatna valamit, mert magabiztossaga orcatlan...

2011. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!