Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kislányom belenézett a fürdőbe...

Kislányom belenézett a fürdőben lévő beléptető kapunál a vonalkód leolvasó piros fényébe! Káros lehet a szemének?

Figyelt kérdés
Pont olyan magas,hogy szemmagasságban van neki, és mire észrevettük már bele is nézett közelről, és azt mondta, hogy többször is belenézett mért szép piros volt:-( Félek, hogy kárt okozott neki:-( Lehet valami baja tőle? Lát vele rendesen, azt mondja.
2011. okt. 10. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom azt, hogy teljesen veszélytelen. Ezek nagyon kisteljesítményű lézerek, így elvileg nem okoznak kárt. Persze ha valaki folyamatosan belenéz, azért nem biztos hogy nem lesz baja belőle. Sokkal veszélyesebb, károsabb lenne ha nem vonalas leolvasó lenne, hanem pl pontszerű (világító lézermutató). Ha azt mondja a kisasszony hogy lát rendesen nincs miért aggódnod, de azért tudatosítsd benne hogy a szemére jobban kell vigyázzon.
2011. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lézert nem jó dolog hosszan nézegetni. Viszont ha nem nézegette perceken keresztül, nem árt meg neki. A lézer sajátossága, hogy a fényforrás teljes teljesítménye egyetlen pici pontba koncentrálódik, de ha csak pillanatokra néz bele, nem történik más, mint hogy káprázik a szeme. Nem veszélyesebb, mint a Napba rövid időre belenézni. Hamar elmúlik, utána pedig el kell neki magyarázni, hogy legközelebb azért ne mozizzon a tükrök előtt, mert nem arra találták ki.
2011. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Igen, már elmagyaráztam neki ott mindjárt, hogy nem szabad, de apa ezen nem aggódott, szerintem nem káros, csak én, mint anya aggódtam. Míg apa átment a kapun, én a karszalagommal babráltam, hogy beolvassa a kódot, addig kicsi lány, aki még csak 2 és fél éves, már oda is szaladt, és belenézett. Megállt előtte:-( Mire láttam, mit csinál, mert több kapu volt, már nézte is:-( Több csíkból álltak a fények, láttam a csuklómon, ahogy olvasta le a kódot. Máskor kézben viszem be a kislányt. Köszi még egyszer!

Mondjuk, azt nem értem, hogy miért ilyen magasságba teszik, rengeteg van belőle a fürdőben, avval nyílnak a szekrények, a kapuk több helyen, és mind olyan magasságban, hogy a kicsik, akik még nem értik, hogy nem szabad, persze hogy belenéznek:-(

2011. okt. 10. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencsétek van még nem ártott semmit vele, de figyeljetek erre oda mert ha többször belenéz akkor már gondok lehetnek.
2011. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ezek class-2-es lézerek. Ha csak belepillantott, nem okoz gondot, a "pislogási reflex" még pont megvédi a szemet.
2011. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi szépen neked is a választ! Olyan lelkiismeretfurdalásom van, nem bírnám ki, ha emiatt látásromlása lenne! Azt mondja, lát jól, nem fáj a szeme, de hát még kicsi, két és fél éves, nem tud úgy kommunikálni még. Remélem nem lesz gond! Nem fájt a szeme utána sem, nem mondta hogy fájna neki, pedig kérdeztem. Ha gond lenne fájt volna neki?
2011. okt. 10. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképp nem fájna. Ha valaki erős, lefókuszált class3-4-es lézerbe néz, na az fáj, de az azonnal fáj és azonnali károsodást okoz.
2011. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És így, ha nem fáj neki, akkor nincs is gond? bocsi a sok kérdésért, de aggódom....:-(
2011. okt. 11. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!