Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítség! Mit jelentenek a...

Segítség! Mit jelentenek a diagramon a feliratok?

Figyelt kérdés

[link]


Adott ez a diagram. Amit megértettem, azt átírtam magyarra, de a széls Uquivalent Vostok delta T (°C) és a 18-as oxigénizotóp (?) Benthic Carbonate (per mil), valamint a 41 és 100 kyr cycle hogy lenne fordításban?

az equivalent ha jól tudom egyenértékű (mint a magyar ekvivalens), a másikra meg a 18-as oxigénizotóp változása az üledékes szénben lenne a tippem...mennyire helytállóak ezek? Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 19. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Hmmm... klímaváltozási diagram... de rég volt. Tán igaz sem volt... (hogy én ilyeneket tanultam).

Az "Equivalent..." felirat kb. egységi hőmérséklet-változás Vostoknál mérve, Celsiusban.

A kyr mindenképpen "kilo year", azaz ezer év rövidítése, ez tuti. (A cycle meg ciklus.)

A másik tengely meg valóban az O18 izotóp változása lehet, a "per mil" pedig ezreléket jelent. (Mire leesett... öregem, megszenvedtem vele.)

2011. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2011. okt. 19. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!