Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a gravitációs szingulari...

Mi az a gravitációs szingularitás?

Figyelt kérdés

Végtelen görbület a tér-idő kontinuumban?

Végtelen pont? Vagy mi?

Csak mert olvasom Hawkingtól az Einstein álma és egyéb írásokat és abban benne van.

Ja és mi az a spin?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. okt. 22. 17:14
 1/5 anonim válasza:
100%

[link]

A spinnek a kvantummechanikahoz van koze. Harom fele kvantumszam letezik: a fokvantumszam(n), a mellekkvantumszam(l), es a spinkvantumszam(ms). A spinkvantumszam egy atomban talalhato elektron magneses iranyultsagat adja meg, hogy pozitiv-e, vagy negativ. Erre a lehetoseg 50-50%. A spint, vagy a spinkvantumszamot, tobb az elektronszerkezet kiepulesevel kapcsolatos torvenyszeruseg is magaban foglalja:

-A Pauli-elv, mely kimondja, hogy egy atompalyara max. 2 db elektron kerulhet. Ha teliett, tehat ha 2db elektron helyezkedik el rajta, akkor az egyik elektronnak pozitiv, a masiknak negativ az erteke.

-A Hund-szabaly. Ezt nehezebb megfogalmazni, de lenyegeben annyit tesz, hogy az atompalyak megtoltese soran, mindig az azonos spinkvantumszamu elektronok helyezkednek el eloszor. Ha az azonos spinu elektronok elhelyezkedtek, utana jonnek az ellentetes spinu elektronok. Ezt legjobban cellas abrazolassal lehet szemlelteni, erre minden bizonnyal talalsz talalatot, ha rakeresel.

A spinrol lenyegeben ennyi.

Remelem azert tudtam segiteni.:)

2011. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi, hogy próbálsz segíteni

De mit jelent az,hogy a mágnesesség negatív vagy pozitív? Mit jelent az,hogy pozitív és negatív értéke az elektronnak?

A fő- és mellékkvantumszámokról taultam a suliban és ennek keretében azt tanultam,hogy a Hund szabály: nincs olyan atom, amelynek minden kvantumszáma (tulajdonsága) megegyezik.

A wikipédiás oldalt pedig én is megtaláltam, csak nem értettem meg. Nekem arról egy mondat kellene,hogy mi az a szingularitás és nem egy 20 mondatos jellemzése.

2011. okt. 22. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
az első válaszoló kihagyott egy kvantumszámot...a mágneses kvantumszámot...ezt csak zárójelben tenném hozzá.a Hund-szabályt legkönnyebben a villamosokról lehetne megjegyezni,mivel a villamosokon is először minden ember külön ül le(akik nemismerik egymást) és utána kezdik feltölteni a mellettük lévő helyeket.Tehát kémiára nézve ez úgy néz ki,hogy először elfoglalják az elektronpályákat és csak ezután következik a párosodás.A spin azt jelenti,hogy az elektron nemcsak az atommag körül forog,hanem a saját tengelye körül is,ezt nevezzük spinnek.
2011. okt. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy régi elmélet.

A húrelmélet már azt mondja, hogy a feket lyukban sincs végtelen mennyiség. Véges a mérete (nem csak az eseményhorizont, hanem maga a térfogata is), a gravitáció, a tömeg...

2011. okt. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. okt. 24. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!