Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki irna egy szemelyes...

Valaki irna egy szemelyes velemenyt a Mutaciorol?

Figyelt kérdés
Egy bio projektet keszitettem el, es szuksegem lenne 1-2 szemelyes velemenyre a projekt vegere.
2011. dec. 3. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Várj... mi a kérdés? Ha jól értem, Mutáció a projekt neve, és erről kéne nekünk személyes véleményt formálnunk? Akkor mutasd meg, mert látatlanba nem sokat mondhatunk róla.

De ha a mutációról, a jelenségről kell személyes vélemény... hát, öregem... mivel mindenki mutáns, mert egyszerűen nincs olyan, hogy valaki minden lókuszon a vad allélt hordozza, én, mint többszörösen mutáns egyed, az a véleményem, hogy nem sok problémát okoz az életemben, elvagyunk én és a mutációim.

Ha arról kell személyes vélemény, én, mint az utca egyszerű embere, mit gondolok a mutációról, akkor sajnos nem vagyok az utca egyszerű embere, mert a többség szerint az valami káros, meg össze lehet szedni, és a mutánsokkal tele van a média. Én viszont tanultam a mutációról, és azt kell mondjam, rendkívül hasznos. (Populációs szempontból. Az az egyed, akiben akkumulálódtak a káros mutációk, bizonyára nem így gondolja, és szívesen elküldené az összeset a jó fenébe.) Az adaptívak növelik a fitneszt, a károsak meg képesek felhalmozódni, és az egyed szaporodásképtelenségével/halálával együtt eltűntetik magukat a populációból, vagyis megint csak nő az átlagos fitnesz (persze azért egy kripli kiesésével még nem fognak eltűnni az allélok, de legalább egy példányuk eltűnt).


Ez az én személyes véleményem a mutációról. Illetve van még egy: rendkívül utáltam tanulni a Müller-féle csoportosítást, mert az egyik jegyzetben a domináns-negatív hatást rosszul írták le, és antimorf mutációt ezért semmiképpen sem sikerült megértenem, de végül helyre rázódtak a dolgok.


Ez megfelelő személyes véleménynek?

2011. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nájdzel válasza:

Figyelj, én a saját testemen tapasztalom a mutációt.

A mutáció több féle képpen is létrejöhet de ha ezzel foglalkozol gondolom tudod.Én szerencsétlenségemre nem nem földi sugárzástól kaptam el a sugárzást így a mutációm nem gyógyítható.De a mutáció már nem ott tart ahol a mai orvostudomány hiszi.Sokkal előrehaladottabb mint kellene. Szerencsémre a mutáció csak a bal szemem fényébe került.

Nekem sem meg a barátnőmnek sem (aki meg földi sugárzástól kapta a mutációját ) látható a mutációja ,de az orvosoknak meg nem merjük megmutatni mert félünk attól,hogy orvosi kísérletek alanyai leszünk. A mutáció szép és jó de vannak akiknek megkeseríti az életét. Ez a véleményem.

2012. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!