Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet, hogy gyagya kérdés, de...

Lehet, hogy gyagya kérdés, de azért felteszem: Hová tágul pontosan a világegyetem? Mármint annak a nagy végtelenségnek is kell lennie "valamiben", nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 21:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ezt tudnánk, az űrkutatás sokkal előrébb állna. :) Én személy szerint beleszédülök minden alkalommal, mikor próbálom "felfogni" a végtelen világegyetem jelentését. (Vagy akár csak sokáig nézem a csillagokat, és belegondolok, hogy pontosan mit is jelent, amit látok.)

Sajnos értelmes választ nem tudok a kérdésedre adni, de ez a téma engem is nagyon érdekel. :)

2012. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egy magasabb dimenzióba. Ahogy például egy léggömb 2 dimenziós felülete tágul a 3 dimenziós térben.


De az is lehet, hogy egy számítógép memóriájában tágul az egész virtuálisan.

2012. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 bánomisén ***** válasza:
100%

A kérdés jó. Én már azon is elgondolkodtam ennek kapcsán, hogy ha a világegyetem végtelen, akkor az amiben van, az még végtelenebb?

Igaza van az elsőnek, ebbe bele lehet szédülni :-))

2012. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
81%

Nos egyrészt senki sem bizonyitotta be hogy végtelen, tehát lehet hogy véges ezt ugye ha tudnánk akkor most nem itt tartanánk. Másrészt pedig tudósok tesztelték pár éve hogy mi emberek mit értünk ebből és arra jutottak hogy az emberi agy még a saját naprendszerünket sem tudja teljesen felfogni nemhogy a világegyetemet. Tehát bármennyire is próbálhatjátok elképzelni, nem fog sikerülni ez tény. Mindenesetre szerintem ez egy hatalmas és vegyes tér ami nem feltétlen kell hogy legyen egy mégegy "valamiben".

Remélem okosodtál most egy keveset :)

2012. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%

Ezt úgy modellezik, hogy csak egy részén van anyag, és azon kívül üres tér van.


És a tágulás nem minden szinten jelentkezik. A fizika jelenlegi álláspontja szerint csak a galaxisok közötti távolság növekszik, de maguknak a galaxisoknak, bolygóknak a mérete állandó marad. Tehát mi emberek sem növekszük/tágulunk.


Én inkább ott látok ellentmondást, hogy a kvantummechanika szerint nem létezik olyan, hogy üres tér, részecskék születhetnek a tér bármely pontjában, ezt számos kísérlettel igazolták, pl: [link]

Tehát hogyan lehet üresség a "szélek" után?

2012. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy a világegyetem egy kis buborék egy nagy folyadékmasszában.
2012. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
56%
Ha a világegyetem tágul (már pedig ezt bebizonyították) akkor nem lehet végtelen. A végtelen nem tud tágulni. Engem inkább az érdekelne, hogy mi van az űr "szélén"? Mondjuk az egyik válaszoló válasza is érdekes, aki szerint nem maga a tér tágul, csak a benne lévő galaxisok sodródnak egyre távolabb. Ennek majd utánanézek.
2012. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

A végtelen is tud tágulni, legfeljebb te nem érted.


A világegyetem a semmiben tágul. Ezt úgy kell érteni, hogy az a tér, amiből a világegyetem áll, egy bizonyos szerkezetet jelent. Ebben a szerkezetben tud elhelyezkedni a világunk anyaga és a benne levő energiák. Ahol nincs ez a szerkezet - ott nincsen tér! Ott van a semmi.


Ebben a semmiben valószínűleg nem terjed a fény sem, nem létezik semmiféle anyag és nem lehet mozogni. Nincs idő sem. Természetesen nem áll ellen a terjedésnek sem: a világegyetemünk szabadon tágul benne, nem fékezi.


Talán a gravitáció képes terjedni ott is - tehát pl. egy másik világról úgy szerezhetünk tudomást, hogy kimérjük a gravitációját.

2012. jan. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
19%
A világegyetem sehová sem tágul mert a tér tágul. Bár ez így nem teljesen igaz mert van az Univerzum szélén valami ami vonzza a galaxisokat ezt Nagy Vonzónak hívják de ennek semmi köze a táguláshoz. A Világegyetem véges és nem végtelen.
2012. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Cs. Jeromos ***** válasza:
56%

nagy zűrök vannak a végtelennel...


ha valami véges idővel ezelőtt felrobbant és a robbanás sebessége véges, akkor a világegyetem nem lehet végtelen.


amúgy a fizikai világunkban a végtelen egy teljesen értelmezhetetlen dolog. bárhová próbáljuk beilleszteni, visszarúg...


véges növelésével nem jutunk végtelenig, csak egyre nagyobb végesig. a végtelen és a véges más minőségek - nincs átjárás a kettő közt.


érthetően: bárhány almát raksz egymás mellé, az soha nem ad ki almafát.

2012. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!