Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítség egy fizika házi...

Segítség egy fizika házi feladathoz?

Figyelt kérdés

Mekkora magasságról kell elindítani egy kiskocsit, hogy egy 1m sugarú hurkon áthaladjon és ne essen le.

Ezt hogy kéne megoldani? Kezdetben mgh az energiája, hurokban már 1/2 mv^2 a mozgási energiája, és talán a V=r*w ez asszem a kerületi sebesség, ahol r=1, az omegát viszont nem tudom. És akkor a kettőnek egyenlőnek kell lennie az energiamegmaradás miatt. Vagy hogy? És akkor ha így akkor mi omega? vagy paraméteresen kell? Köszi!


2012. jan. 11. 10:55
 1/3 Kinga néni ***** válasza:

akkor halad át, ha a hurok tetején F/cp/ › mg. F/cp/ a centripetális erő - ez tartja pályán. Határesetben tehát m*a/cp/=m*g. m végig ki fog esni, továbbá a/cp/=v^2/r.

ha jól számoltam, h=2,5m

2012. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem köszi az erőket akkor! Még annyi hogy m*a/cp/=m*g. szóval a/cp/=10 m/s^2 -> v^2/r=10 m/s^2 -> v=gyök10=3.2

és akkor most jön be az energia megmaradás? hogy mgh=1/2 mv^2 -> 2gh=10 ->h=0.5m nekem, hol rontottam el? neked 2.5m jött ki.

2012. jan. 11. 11:30
 3/3 Kinga néni ***** válasza:

mindkettőnk emgoldása jó, csak máshol húztuk meg a nullszintet. Te a hurok tetején, és a hurok alján. az én verziómban így néz ki az energiamegmaradás:


m*g*h = m*g*2*r + 1/2*m*v^2


nincs ellentmondás.

2012. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!