Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik állat képes egy kemény...

Melyik állat képes egy kemény diót átvinni egy másik fára, és ott szabályosan ketté feszíteni és kizabálni?

Figyelt kérdés
Egyre több az üres és szabályosan megfelezett dióhéj a fenyőfa alatt. A diófa messze van tőle. Melyik állat csinálhatja? Valami mókus? Vagy madár? Harkály, galamb, cinege szép számmal van itt, ők lennének? Ennyire erős a csőrük?
2012. jan. 24. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább valami varjúféle.
2012. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Varjú!

Nálunk megfigyeltem: a villanyoszlop tetejéről ráejti a betongyámra és úgy töri szét!

2012. jan. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
war you
2012. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Varjakat nagyon ritkán látni erre.


Galamb van sok, és fakopáncs. Ők nem lehetnek?

2012. jan. 24. 17:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyik csőrébe se fér bele egy dió...


Láttál te már galambot közelről? :D


Amúgy esélyes, hogy varjú.

2012. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze, hogy láttam galambot, bár ne látnék! Épp ezért hihetetlen, hogy ő lenne, a cinegék szintúgy, bár ki tudja mire képesek bizonyos állatok.


Viszont épp ma láttam egy harkály csőrében diót! Mégpedig olyat, amiről nem vált le a burok. Annak a száránál fogva fogta, de végül véletlen leejtette. Bár ez nem a fenyőfán volt. meg a fenyőre kevesebbet járnak a harkályok.

Ezért gyanús nekem a harkály. Csak mégis hihetetlen.


Ezért kérdezek itt... Varjú oké, de ők ritkák, mondom.

2012. jan. 24. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt a számítógép előtt ülve elég nagyot nevettem a kérdésen :D Ugyanis az én kutyám (kopó) tud fára mászni és dióttörni is :D Egyébként ha van köztük olyan is amelyet átrágtak akkor mókusra tippelnék.
2012. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mókus nem felez szabályosan, ezt beszorították, és csőrrel koppintottak rá. A harkály nem magevő, gyümölcsöt ritkán fogyaszt, márpedig amit te írtál, az alapján ez felhalmozott élelem lesz. (Persze lehet, hogy valami más madár készleteit dézsmálja.) Elvégre akkor miért nem a diófánál fogyasztja el, ha már ott találta... szóval szerintem ez téli készlet. Lehet mókusé, fenyőrigóé is akár (az nincs arra?).

Varjúra tippeltem volna én is először, és attól, hogy ritka arra, még lehet, hogy az. Egy varjú is pont elég. Mivel készletre jár rá, lehet, hogy nem is a közelben "lakik", ez csak a téli éléskamra.

2012. jan. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A diótörő madár lehet!


Sztem a cigánygyerek nem találta a szemetest.

Lehet, nem is kereste...

2012. dec. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!