Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szőke haj hogyhogy bebarnul?

A szőke haj hogyhogy bebarnul?

Figyelt kérdés
Nem egyszer hallottam, hogy valakiknek a szőke hajuk bebarnult. Hogy lehetséges ez?
2012. febr. 7. 10:00
 1/5 anonim válasza:
Télen nekem is. Nem kap elég napfényt és sötétebb lesz egy-két árnylattal.
2012. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akiktől hallottam, azoknak nem télre barnult be, hanem teljesen mai napig barnák, régen szőkék voltak.
2012. febr. 7. 12:24
 3/5 anonim válasza:
ezt nem tudom. Ez nekem is új.
2012. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én gyerekkoromban fekete hajjal születtem, aztán átváltottam szőkére. anyám levágta a hajam, és eltette, aztán egyszer valahogy ráakadt és megmutatta nekem. tényleg látszik hogy a hajszálak egyik vége fekete a másik szőke. Azóta szőke vagyok egyébként.


Szerintem epigenetika vagy valami ilyesmi állhat mögötte. Egyszerűen más géncsoport aktiválódik az élet egy bizonyos szakaszán, aminek több oka lehet, szerintem pl az is elképzelhető, hogy ahogy beindul a kamaszkor, vagy bármilyen természetes életszakasz, más gének kapnak szerepet a haj szerkezetének meghatározásánál.

2012. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2012. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!