Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a pozitív visszacsatolás...

Mi az a pozitív visszacsatolás? (biológia)

Figyelt kérdés
ill. miben különbözik a negatív visszacsatolástól? A tanár és a könyv magyarázata nem ugyanaz, valamelyik téved, de nem tudom melyik, jó lenne ha valaki leírná pontosan mit jelent a pozitív visszacsatolás (jó példával) Köszönöm!
2012. febr. 8. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Abban különbözik a negatívtól, hogy gyakorlatilag az ellentéte:D


A negatív visszacsatolás a gyakoribb. Ez úgy néz ki, hogy egy adott termék visszahat a folyamat egy korábbi szakaszára és legátolja azt.

Inkább példát mondok, mert értelmesen nem igazán tudom megfogalmazni.


Pl. a pajzsmirigy termel egy bizonyos hormont. A pajzsmirigynek a hormontermelését pedig az agyalapi mirigy egy hormonja serkenti.


Tehát a folyamat úgy néz ki, hogy: Az agyalapi mirigy hormonja kiváltja a pajzsmirigy hormontermelését. A pajzsmirigy által termelt hormon viszont visszahat az agyalapi mirigyre, és annak a hormontermelését fogja gátolni.

Ezzel gyakorlatilag a pajzsmirigy hormontermelése fog szabályozódni.


A pozitív ennek az ellentéte. Nem gátolja, hanem még inkább serkenti a folyamatot.

Pl. az oxitocin (szintén egy hormon) szülés során méhösszehúzódást vált ki. A méhösszehúzódás miatt a baba egye jobban nyomódik kifelé, aminek hatására még több oxitocin szabadul fel.

Még több oxitocin-->kontrakció-->baba még jobban nyomódik-->még több oxitocin



Érthető?:)

2012. febr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a könyvben is így van leírva, a tanár mondta rosszul, csak azt nem tudtam hogy melyik igaz :)
2012. febr. 8. 22:42
 3/3 ataaa ***** válasza:
77%
A pozitív visszacsatolás, amikor olajjal akarod eloltani az észlelt tüzet. Erre még jobban ég, te meg még jobban öntöd rá, hogy aludjon már el...:-)
2012. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!