Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az igazság a tejről és a...

Mi az igazság a tejről és a tejtermékekről?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint kimondottam egészséges, mások szerint meg kimondottan káros. Olvastam már elég sok tudományos vagy annak tűnő cikket pro és kontra.

Nyilván nem itt a fórumon fog kiderülni az igazság, de kíváncsi lennék a véleményetekre.

Én magam heti néhány alkalommal szoktam tejet inni, bár én faluban élek, és házi tejet szoktunk venni legtöbbször az utóbbi időben, tehát az tényleg tehénből van.


2012. febr. 12. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Minden tej tehénből van! Mesterséges tejet előállítani sokkal többe kerülne, ennyire egyszerű.Akik ezt a mű dolgot terjesztik ezt nem tudják?Az a baj hogy kémiailag felkészületlen emberek állítják a legtöbb képtelenséget.
2012. febr. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem - mint mindenhol - az arany középút az igazság. Bármi káros, ha túl sokat fogyasztasz belőle. Mértékkel kell fogyasztani.

Ugyanolyan, mint ahogy azt mondják, egy pohár vörösbor jót tesz. De ha minden nap literszám iszod, tönkremegy a májad. Káros vagy egészséges? :)

2012. febr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy folytassam milyen képtelenségeket állítanak itt sokan pld megnézheted hogy az aszkorbinsav C vitamin hány fokon bomlik.190 fokon.Akkor miért állítják itt pld hogy 60 fok felett az ételben nem marad meg? A tejről is azt állítják sokan hogy bármilyen kezelés teljesen megváltoztatja.Amikor a homogenizálást bevezeték akkor leírták hogy a fehérjelánc roncsolódása miatt ez a tej nem alszik meg.Erre mit olvasok? Műtej!Viszont azt nem tudják hogy emiatt nem válik szét és könnyebben emészthető.Könnyebb hasraütve valótlant mondani.
2012. febr. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mondják ezt a C vitaminról, mert nem elég felkészültek. Ahogy te sem. A C vitamin, már alacsony hőmérsékleten ELKEZD bomlani. Nem azt jelenti, hogy teszem azt 40 Celsius-nál fogja magát, és darabjaira hulli, és azt sem, hogy százvalahány fokig hőálló.
2012. febr. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én napi 1 l+ tejet megiszok és nincs semmi bajom..

De szoktam bírni mikor mondják hogy ennek a tejnek köze sincs a tehénhez, biztos tejpor az egész..Wtf mert a tejpor miből van..

2012. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát, én több tejet iszom mint 10 baba egy hónap alat. Na jó, kis túlzással persze:)

De kb. fő táplálékomxD És tök jól vagyok, köszi kérdésed:)

Sokáig én is termelőtől vettem a tejet. De ha vizeztem, szar volt, ha meg nem, mindig hányingerem volt tőle, mert nagyon zsíros volt. És hát ugye azt nem lehet úgy inni, mint a vizet... :) De lehet, megint megpróbálom, mert éljenek a tanyasi termelők, és menjenek a pics*ba az állatkínzók!!

2012. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az igazság az, hogy a tej egészségesek. Főleg az a házi tej, amit te iszol (mi is). Aki már mindkettőt kóstolta, tudja, hogy egy lapon sem lehet említeni a bolti 3,5%-ossal.
2012. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!