Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Troli vezetékek, villamos...

Troli vezetékek, villamos vezetékek közelében mennyire veszélyes az elektromágnesesség?

Figyelt kérdés
Hány méterig?

2012. febr. 12. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Semennyire
2012. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Villamos, troli felsővezeték: 600V (egyen)

Levegő (száraz) átütési szilárdásd: kb. 20kV/cm


Szóval talán még egy mm-ről sem húz ívet. És mivel egyenfesz, "mikrosütő" hatása sincs.

2012. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát én nem ezt hallottam...
2012. febr. 13. 12:49
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

"Hát én nem ezt hallottam..."


Akkor rossz helyen hallgatóztál :P


maci

2012. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a levegő átütési szilárdásga 30 kV/cm. A 30 az effektív érték, aminek ugye itt az egyenfeszültségen nincs háttere.


Ami a kérdést illeti, nyilván van az egyenfeszültségnek/áramnak is mind villamos, mind mágneses erőtere, de ezeket mindenki sokkal veszélytelenebbnek tartja, mint a váltakozót. Ugyan semmi erotikusan egzotikus (vagy egzotikusan erotikus? :) ) forrást nem tudok, csak a hivatalosakat, a megengedett határértékek töbszázszorosak.

Így aztán szerintem igen nagy biztonsággal kimondható, hogy trolinál és villamosnál a biztonsági távolság (megközelítési, meg eleve föld feletti) jóval nagyobb, mint az emberre való veszélyesség határa.

Mengele kipróbálhatta volna, hogy az aluminiumkohászatnál, ahol van igen nagy egyenáram, van-e hatás az emberre, de ma már ez nem megy :).

2015. aug. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
..szóval a 20 az effektív, akartam írni...
2015. aug. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!