Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ápoló vagy szülész szakma?

Ápoló vagy szülész szakma?

Figyelt kérdés
Melyik lenne jobb?
2012. febr. 19. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Óriási különbség van a kettő között, ugyanis a szülész-nőgyógyász az orvosi végzettséget igényel (6 plusz 3-4 év). Ha a szülésznőre gondoltál az más. Amúgy mindkettő jó, külföldön egész jól lehet vele keresni, sajnos itt nem :(
2012. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nemrégen szültem,két hónapig voltam kórházban a terhesség alatt,rengeteg szülésznő ismerősöm lett.Gyönyörű szakma,de nagyon nehéz is,és igen,nagyon jól lehet vele keresni..A szülésznők átlag 20-40-e-ért mennek el a kismama mellé,akár fizetésük 3-4 szeresét is megkeresik..Rendkívül nagy tudásúak,jóformán nagyobb,mint az orvos,több a tapasztalatuk,hiszen végig ők vannak az anyuka mellett,az orvos max. csak beér a szülés végére..viszont az orvosra esik több felelősség,nem a szülésznőre.Kell hozzá gyomor is,de ők ezt megszokták(beöntés,stb.),azt viszont sztem nem lehet megszokni,hogy mennyi kultúrálatlan nő szül ebben az országban,és nekik ezeket a nőket ugyanúgy el kell látniuk,mint a többit.A szülésznő egy szülő nő élete során mindig megmarad,emlékszik rá,munkája nem hiábavaló,nagyon fontos.

A család része viszont nehézkes,a műszakolás miatt,sokszor éjszakásak.

Az ápolóról nem tudok nyilatkozni,csak annyit,hogy az ápoló végzi a legutálatosabb munkákat a beteg körül,ágytálazás,fürdetés,etetés,stb,elég gyomorforgató lehet.Díjazásuk szinte nulla.

A helyedben mindenképpen a szülészi hivatást választanám.Ha elölről kezdhetném,én az lennék.

2012. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!