Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Olvastam egy könyvet, aminek...

Olvastam egy könyvet, aminek a címe Különös világban. Olyan részek voltak benne többségben hogy egy olyan világot képzelünk el amelyikben sok dolog megváltozik. Mondanátok még hasonló dolgokat és mellé írni a megváltozás következményét?

Figyelt kérdés
Aki olvasta a könyvet tudja miről beszélek.
2009. jún. 8. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Tehát a kérdés kizárólag azoknak szól, akik már olvasták a könyvet?
2009. jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem egészen,de aki olvasta a könyvet az jobban érti.
2009. jún. 9. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Az biztos, mert én nem értem
2009. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam, de google-n utánanéztem, szóval arra gondolsz, hogy ha bizonyos fizikai állandók megváltoznak, akkor az hogyan befolyásolná a világunkat?


(Ha igen, akkor este fele igyekszem visszanézni és írni néhány dolgot, most igaziból dolgozom :) )

2009. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen arra.
2009. jún. 9. 21:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is olvastam ilyet - ott 20 km/ó volt a fénysebesség.

Olyan következménye volt, hogy mindenki lapos lett, aki megközelítette - és egy középkorú utazó ügynök még éppen haza tudott érni, hogy utoljára életben lássa a 80 éves unokáját.


Egy másik helyen a kvantumechanikai jelenségek voltak erőteljesebbek: ott meg minden elmosódott, ami mozgott. Nem lehetett pl. rendesen vadászni: sorozatot kellett lőni (akármerre) - míg hosszú idő múlva egy golyó eltalálta a vadat (persze azt sem lehetett látni, merről támad az a vad).

2009. jún. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2009. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hol van?
2009. jún. 10. 18:05
 9/10 anonim válasza:

Szia!


Ha még érdekel a téma, Isaac Asimov Az istenek is... című regénye is ilyesmiről szól. (Ha tudsz valamennyire angolul, érdemesebb lehet eredetiben olvasni, a címe The Gods Themselves.)

2010. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt keresd a könyvet:

[link]

2010. márc. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!