Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyenek az antianyag (fizikai...

Milyenek az antianyag (fizikai-kémiai) tulajdonságai? Ha az univerzumba több antianyag lenne, mint anyag, antianyag alapokon is kialakulhatna az élet?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a Galaxisok közepén elég nagy mennyiségű antianyag található. Ez bolygókat, illetve csillagokat alkot, vagy miképp képzeljem el a dolgot?

Lehetséges, hogy az univerzum másik részében több az antianyag, és ott a galaxisok antianyagból vannak?

Mennyiben különbözik az antianyag az anyagtól? Mik az antianyag fizikai-kémiai tulajdonságai?


Akár a Galaxis közepén, vagy más galaxisokban lévő antianyagból kialakulhatott antianyag élet? Elméleti síkon lehetséges a dolog?


Azt is hallottam, hogy az antianyag gravitációs hatása más, mint az anyagé. Ez pontosan mit jelent?


Miért okoz az anyag és az antianyag érintkezése robbanást?



2012. márc. 4. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a téma szakértője, de:

A galaxisok közepén szupermasszív fekete lyukak vannak, illetve koncentrál sötét anyag, nem antianyag. Antianyag valószínűleg nincs nagy számban az univerzumban.

Ha antianyagból lett volna több a világ születésekor, akkor igen, lehetett volna belőle élet. Sőt, a jövőben is készíthetnek még antianyag tévét is, ha lesz elég belőle.

Fizikai-kémiai tulajdonságai ugyanis nagyon hasonlóak, bár a tömegekkel van egy kis eltérés. A gravitációs hatása tudtommal ugyanolyan.

Hogy miért robban, azt már nem tudom.

2012. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az antianyag önmagában stabil, úgyhogy bármi készíthető belőle. A közönséges anyaggal találkozva egyesülnek, és mindkettő energiává alakul (felrobban).


A tulajdonságai ugyanolyanok, mint a közönséges anyagé, csak a töltése ellentétes - viszont azoknál a részecskéknél, amelyeknek nincs töltése, teljesen egyforma a két anyag: pl. az antianyag által keltett fény (foton) pont olyan, mint a közönséges.

2012. márc. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerbusz!

Utolsó hozzászóló válaszával kapcsolatban:kb, én is így olvastam.Az antianyag tömegszáma ugyanaz,de töltése ellentétes.Sokat én sem tudok mondani,de a svájci CERN-ben ez irányú kísérleteket is végeznek,lehet,hogy a ...net-en tudsz erről olvasni.Sok sikert!

2013. aug. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem megírni:állítólag bizonyított,hogy a galaxisok közepén feketelyuk van.
2013. aug. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=cNeVqR3bnG0


Itt azt hiszem minden kérdésedre választ kapsz az antianyaggal kapcsolatban.

2014. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!