Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valakinek vannak kidolgozot...

Ha valakinek vannak kidolgozott témakörei/tételei emelt szintű kémia szóbelire, akkor elküldené nekem e-mailben? Vagy mik tartoznak egyes témakörökhöz?

Figyelt kérdés
Tavasszal fogok emeltet tenni kémiából, de nem tudom, hogy hogyan álljak hozzá a szóbelihez. Mert a könyvet tanulom, csak vannak olyan témakörök, mint pl. reakciókinetika vagy energiagazdálkodás, amikhez fogalmam sincs, hogy mit kéne hozzávenni. Előre is nagyon szépen köszönöm!
2012. márc. 12. 13:14
 1/3 A kérdező kommentje:

Az e-mailem kifelejtettem:

iris.suavis@gmail.com

előre is köszönök minden segítséget!

2012. márc. 12. 13:16
 2/3 Cuprum ***** válasza:
100%

30 témakör van ugye

Ez gyakorlatilag a teljes középiskolai anyagot lefedi, szóval a tankönyvekből tanulj!

Pl van egy olyan témakör, hogy ,,Oxigéntartalmú szerves vegyületek", de lehet h Te ezen belül csak az étereket húzod, és akkor arról kell beszélned 10 percet(persze nagy általánosságban kitérhetsz a többire)

Energiagazdálkodáshoz: beszélhetsz olyanokról, hogy a kőolaj és földgáz milyen értékesek lehetnek a vegyiparnak, nem kéne őket csak úgy elégetni, itt megemlítheted a kőolaj frakcióit, aztán a megújuló energiaforrások, nem megújuló, biomassza.

Részletesebben kitérhetsz az atomerőmű működésére.

2012. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, nagyon szépen köszönöm :)
2012. márc. 17. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!