Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a közeljövőben az emberiség...

Ha a közeljövőben az emberiség rájönne az örök élet titkára, ti élnétek a lehetőséggel?

Figyelt kérdés
Milyen messze van ez még?

2012. ápr. 28. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Az Élet már most is örök. Csak néha az anyagi világban vagyunk, máskor meg a szellemi világban. Ennek így kell lenni, isteni elrendezés, ember nem változtathat rajta.
2012. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Isten ments !!!
2012. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem akarok örökké élni, főleg ilyen világban, amilyenben most élünk...


Viszont ez az örök élet dolog számomra elég fura kérdés. Mert az oké, hogy megállítjuk a DNS-spirál másolódása következtében létrejövő rövidülést, de az még nem jelent örök életet, mert a betegségek, táplálék hiánya vagy egy erőteljes fizikai behatás könnyen végetvet egy emberi életnek. Mikor megnéztem anno a Hancock című filmet, arra jutottam, hogy ha ilyen képességem lenne, akkor elindulnék a világűrben csak úgy valamerre, megnézném hogy mi újság a világmindenségbe, elmennék a "végéig" :) mert ugye időm lenne rá :D

2012. ápr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha csak én lennék akkor simán. Nagyon jó lehet még a gondolata is, hogy szinte mindegy mire mennyi időt fordítasz, lesz elég még mindenre.
2012. ápr. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Smartguy86 ***** válasza:
91%

#3 Miért, mi baj van a mai világgal? Régen talán jobb volt? :D


Az emberi agy ilyen, szépíti az emlékeket. Pedig régen se volt semmivel se jobb, pont olyan káosz volt a világban, mint most. De ezt mindenki tudná, ha élt volna 100-200-300 évvel ezelőtt, vagy régebben... vagy csak szimplán gondolkodna. :D

2012. ápr. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tade ***** válasza:
En szivem szeint igen, de csak ugy, hogyha donthetnek arrol, ha egy ido utan, ha megunnam orokke letezni megsemmisithetnem onmagam. Tudom morbid, hogy vegig kellene nezned a szeretteid halalat....de, ha letezne ilyen lehetoseg, sosem mennek ferjhez, hanem elveznem az eletet. Fura, de en rohadt kivancsi vagyok mit tart a jovo, hova jut az emeberiseg, a technika, az orvostudomany, az urkutattas...ugy erzem 60 ev rohadt keves atelni mindent....
2012. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:

Úgy érted, a sejthalál nem következne de, de továbbra is meghalhatnál rákban, szívrohamban, betegségben, balesetben, és így tovább?


Esetleg a személyiség digitális tárolására gondolsz, mint pl. Morgan "Valós halál" című regényében?


Hogy őszinte legyek, a várható költségekkel járó társadalmi feszültség, a túlnépesedésre és születésszabályozásra, a társadalmi megújulási képességre és elöregedésre gyakorolt hatások messze túl nagyok lennének ahhoz hogy egyáltalán elkezdjek a kérdés személyes-érzelmi vetületén gondolkodni. xD

2012. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!