Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik verébméretű madaraknak...

Melyik verébméretű madaraknak sárga a hasuk?

Figyelt kérdés

NEM a cinegét keresem, azt ismerem.


Láttam ma egy madarat, és a gugli nem segített azonosítani. Ezért kérdezek itt. Fotó nincs róla. Ami biztos:

A madár kb akkora, mint egy veréb, csak jóval soványabb.

A hasa élénk sárga, (talán fehér vagy szürkés foltok lógnak bele a sárgába, de ez már nem biztos). A feje és a nem a hasán levő tollak meg olyan sötét szürkék, (talán ez is foltozva picit más árnyalattal).


Ha mondanátok sárga hasú pici madarakat, azt megköszönöm előre is! Úgy tudnám azonosítani guglis fotókkal...



#madár #sárgahasú
2012. ápr. 29. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a videót, a geze nevezetű parányi kis madarat.


http://www.youtube.com/watch?v=LJB7pzgTonY&feature=related


[link]

2012. ápr. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A poszátafélék is sárga hasúak.
2012. ápr. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gezére azt írják, hogy nincs Európában.

Na a yuotubeon nézelődtem, a citromsármányra hasonlít, bár talán a feje nem volt annyira sárga. továbbá azt írják, hogy 17 centi a mérete, kb. Az túl nagy, én verébméretűt láttam, sőt átmérőt illetőleg annál sokkal vékonyabbat.


Poszátafélékre se dobta ki a gugli.

Még akinek van tippje, írjon csak! Köszi!

2012. ápr. 30. 22:45
 4/7 anonim válasza:

Esetleg citromsármány, kicsit nagyobb csak, mint a veréb:

[link]


vagy csíz hím, ami valószínűbb

[link]

2012. máj. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

sárga billegető(bár kicsit nagyobb a verébnél):

[link]


csicsörke:

[link]


a csíz vagy a csicsörke a legvalószínűbb, a méretből ítélve...

2012. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A sárga billegető tuti nem.

A csízre majdnem rámondtam elsőre, hogy igen az, de miután a csicsőrkére kattintottam, inkább oda gondolom a tutit.

Huhh, hát nem ismerem ezeket a madarakat, köszi, hogy írtad! Majd még figyelem őket a kertben, hátha megjelennek, mert amúgy ritkán láttam még ezt a fajtát, vagyis eddig nem tűntek fel... Szóval vagy ezek lesznek, vagy valami ezekhez nagyon hasonló.

Még egyszer köszi!!!

2012. máj. 3. 20:34
 7/7 anonim válasza:
Én most nevelek egy fészekalja ilyen madarat, és sajnos én sem tudom hogy mi a fajtájuk, de amíg ilyen picikék csak találgatni tudok. Egy kivágott fa fészkéből borultak ki, az anyjukat csak egy pillanatra láttam. Veréb méretű, de kicsit hosszabb, nem olyan tömzsi és a fiókáknak ma reggelre kezdett kinőni a sárga toll a hasukon. A csőréről annyit tudni, hogy magevő faj. Így ébrednek reggelente a kis zabagépek. :) [link]
2013. máj. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!