Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektromágneses indukció?

Elektromágneses indukció?

Figyelt kérdés
Most tanuljuk az elektromágneses indukciót fizikából, de nem egészen értem. Hogyha pl.a tekercs felé közelítem a mágnes északi pólusát,akkor a tekercs belsejében milyen pólus alakul ki? El tudná nekem valaki magyarázni?:)

2012. máj. 1. 17:18
 1/9 Smartguy86 ***** válasza:

Az elektromágneses indukció nem ezt jelenti. Azt jelenti egyszerűen leírva, hogy egy áramot vezetni képes vezetőben változó mágneses mező hatására feszültség indukálódik - magyarul áram kezd folyni benne. Legalábbi a potenciálkülönbségek miatt így tűnik.


Pl a generátor úgy működik, hogy a tekercsre van kötve a fogyasztó és a tekercs belsejében forgatnak egy mágnest - a forgó mágnes által keltett változó mágneses tér a tekercsben áramot indukál, amit a fogyasztó fel tud venni.


De amúgy:

[link]

2012. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De engem konkrétan az érdekelne, hogy milyen pólus alakul ki a tekercsben,ha a tekercshez közelítem / távolítom a mágnes északi/déli pólusát.
2012. máj. 1. 18:38
 3/9 Smartguy86 ***** válasza:
Ott nem alakul ki pólus. Pl egy réz vezeték nem mágneseződik fel, de attól még indukálódhat benne feszültség.
2012. máj. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mozaikos tankönyvből tanulok,és abban is van ilyen feladat:

Egy tekercsbe mágnest tolva a tekercs egyik végén É-i pólus alakul ki (van ábra hozzá). A mágnesnek melyik pólusú végével közelítünk a tekercshez?

2012. máj. 1. 18:43
 5/9 anonim válasza:

Az ellenkező pólussal közelítettél.

Az indukáló térrel ellentétes irányú tér alakul ki.

2012. máj. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Amúgy: Lenz törvénye ez.


[link]

2012. máj. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ja bocs..azonos pólussal közelítettél, lényeg hogy a térerő iránya ellenkező irányú.
2012. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mindig azonos, mert nem akarja engedni, hogy beletedd :) Tehát ha északival közelítesz, akkor északi, ha pedig ki szeretnéd húzni és a déli van kifelé, akkor déli lesz, ha jól tudom...
2012. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj,nagyon szépen köszönöm! :)
2012. máj. 2. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!