Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szigetet lehet venni?

Szigetet lehet venni?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha vki nagyon-nagyon gazdag akkor vehet magának csak úgy egy szigetet? Mármint olyan part közelit, nem úgy, hogy az óceán közepén. És ha lehet, akkor vannak feltételei( pl. nem vághat ki egy fát sem meg ilyenek)? És mennyibe kerül? ( én nem vagyok gazdag egyáltalán, és nem szeretnék szigetet venni (nem is lenne miből), csak nemrég ezen gondolkoztam és érdekelne)

?



2012. máj. 22. 18:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Most jutott eszem, hogy Hajnalhasadásban is van egy sziget( Esme szigete). Hasonlóra gondoltam.
2012. máj. 22. 18:41
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha a sziget eladó, megveheted. A sziget igyanúgy egy ingatlan, mint ha vennél egy kertes házat vagy mondjuk egy szántót, vagy akármit. De természetesen csak akkor, ha az adott szigetet a tulajdonosa értékesíteni akarja. A tulajdonos lehet az állam (vagy annak egy szervezete), a közeli város önkormányzata, de az is lehet, hogy egy cég vagy egy magánszemély birtokában van.


Nyilván a feltételek a szigettől és az adott állam törvényeitől függnek. Nálunk is lehet pl erdőt venni, de nem irthatod ki attól, hogy a tied. Ha a sziget élővilága úgy kívánja, akkor az adott ország tövényei előírhatják, hogy mit nem tehetsz, de egyébként a tied: azt csinálsz vele, amit akarsz.

2012. máj. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2012. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Itt nem az a kérdés, hogy lehet-e venni, mert venni mindent lehet, ha van pénze az embernek. A kérdés az, hogy lehet-e eladni. Egyébként az araboknak (azthiszem Dubainak egészen pontosan) van egy ilyen projektje, hogy szigeteket építenek partközelben és ezek megvásárolhatóak. Egyébként világszerte a szigetek nagy része állami tulajdonban van, azt meg ugye nem adják csak úgy oda. Telket lehet rajtuk venni sok esetben, de így komplett szigetet egyben elég ritkán, meg hát ha olyan helyen van, akkor vízügyi és környezetvédelmi elvek és szabályok is felmerülnek, ha el is adnak egy szigetet, ott sok kikötés lehet. Akárhol, ha veszel egy telket, ott sem kötheted be akárhogy a gázt, meg nem csinálhatod akármilyenre a házadat, egyeztetni kell a földhivatallal, satöbbi, satöbbi.
2012. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
van egy oldal ahol kifejezetten szigeteket árulnak. am nem is olyan drága egy sziget
2012. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat:)
2012. máj. 22. 19:27
 7/11 A kérdező kommentje:
És szerintetek van Mo-n olyan "sziget" vagy inkább nevezzük szárazföldnek, ami egy kisebb-nagyobb tó, vagy mocsár közepén van?
2012. máj. 22. 19:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát igen ... A szigetek márcsak ilyenek! Víz veszi körül őket, így a kérdésre a válasz: Csak olyan sziget van, ami vagy egy víz vagy mocsár "felületén van".
2012. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

nem egész így értettem a 2.kérdésem, de én írtam rosszul

szóval: van Mo-n olyan eladó "sziget" vagy inkább szárazföld, amit (mint általában a szigeteket) víz v. mocsár vesz körül? ( azt tudom, h van ugye a Margit- sziget, de az ugyebár nem eladó.....hm......több most nem is jut eszembe Mon.-n

2012. máj. 23. 14:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak szigetek a Fertő-tavon, a Kis-Balatonon, a Dunán és a Tisza-tavon, sőt Tiszán és egyéb mesterséges tavainkon is rengeteg sziget van, de ezek természtesen nem eladóak. Meg még ha eladó is lenne, többségük lösszös hordalékból rakódott le, építeni nem tudnál rá úgysem, mert nagyobb súlyoktól megsüllyed.
2012. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!