Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha nyitva van az ablak, és...

Ha nyitva van az ablak, és kint melegebb van, majd kint csökken a hőmérséklet, de kint még mindig melegebb van, akkor miért csökken bent is?

Figyelt kérdés
Szóval pl. legyen bent 20 fok, kint 28 fok. Kinyitom az ablakot, és egy idő után bent 24 fok lesz, kint marad 28 fok, aztán kint csökken a hőmérséklet mondjuk 2 fokot, és bent is csökken 2 fokot.

2012. máj. 23. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem törvényszerű, de speciális esetben előfordulhat.

A falak belső fele még nem melegedett fel, tehát a 24 fokos léghőfok úgy áll elő, hogy a nyitott ablak fűtő és a falak hűtő hatása azt eredményezi. Ha a kinti hőfok csökken két fokot, akkor az egyensúlyi pont is eltolódik - de szinte biztos hogy kevesebbet, mint kettő fok. Akkor lehet véletlenül az is pont kettő, ha a belső falak a kinti lehűlés közben közben pont a megfelelő tempóban melegszenek.

Tehát egy könnyűszerkezetes épületben esetleg 27 fok lesz, és ha a kinti csökken 27-re, akkor a benti marad 27. Vagy egy méteres falú régi épületben a benti 24 csak 23-ra csökken, ha a kinti 28-ról 26-ra.

2012. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De nem annyira áll be, csak mondjuk még csak annyi ideje volt kinyitva, hogy csak annyit emelkedett a hőmérséklet.

De azt értem, hogy mondjuk a fal 15 fokos, a levegő 24, és a fal hűt valamit rajta, ha bezárom az ablakot. De ha nyitva marad, és még mindig melegebb van kint, mint a benti levegő, akkor még mindig melegítenie kéne a benti levegőt, csak esetleg nem olyan sebességgel, mint amikor kint pár fokkal melegebb volt. Meg persze biztos van valami a falas dologban is, de én úgy vettem észre, hogy ha becsukom az ablakot, akkor lassabban hűl le a benti levegő, mint ha a külső hőmérséklet csökken nyitott ablaknál, még ha melegebb van kint akkor is. Ezért rejtélyes ez nekem.

2012. máj. 23. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nem erre gondolsz.De ha huzat van,az bizony hűti a levegőt.
2014. máj. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!