Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember miért mindenevőnek...

Az ember miért mindenevőnek és nem ragadozónak van besorolva?

Figyelt kérdés

-Az ősemberek szinte csak húst ettek


-Az ember testfelépítése és intellgenciája remekül alkamassá tette a vadászatra


-A modern emberek közül akinek van pénze rá és nem vegetáriánus, annak a fő tápláléka a hús


-A mai fennmaradt vadászó-gyűjtögető törzsek elsősorban húst esznek


-Sok ragadozónak besorolt állat se csak húst eszik pl. medve, kutya



2012. máj. 29. 13:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az ősembernek sem a fő tápláléka volt a hús. Azt csak akkor ehettek, ha sikeres volt a vadászat, éselég sokszor tértek haza a vadászok zsákmány nélkül. A biztos élelemforrást a gyűjtött növények adták.
2012. máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"A testfelépítése hogyan? A hosszú karmai vagy hegyes fogai által?"


Úgy, hogy viszonylag gyorsan tud futni, tud fára mászni és legfőképp van keze, karja, amivel el tud hajítani dárdákat vagy tud baltával hadonászni. Egy csiga hiába kapna hirtelen emberi intelligenciát, nem válna belőle hirtelen jó vadász, hiszen se keze, se lába, törékeny és alig mozog.

2012. máj. 29. 23:04
 13/18 anonim ***** válasza:

Léteznek ragadozó csigák.

Kevés vagy te ehhez, az a baj.

Kamu kitalált dolgokat állítasz be ténynek, valódi tényeket meg nem fogadsz el.

Menjél kifestőzni, a tudománytól kilóméterekre vagy.

2012. máj. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Léteznek ragadozó csigák."


Igen, de azok gondolom nem elefántra meg mamutra vadásznak és nem tudnak dárdát hajítani.

2012. máj. 30. 00:45
 15/18 hollófernyiges ***** válasza:
Az ember rettenetesen lassú futó (próbálj megkergetni akár csak egy tacskót), nehézkesen mászik, az egyetlen dolog ami miatt sikeresen tud vadászni, azok a szerszámai (meg a csoportegyüttműködés) De pont a szerszámai miatt tud sikeresebben gyümölcsöt leverni a fáról vagy gyökeret kiásni is. Szóval a lényeg, hogy a testalkat (fogazat, emésztőrendszer, vakbél hossza), biokémia (keményítőbontó enzimek a nyálban), étkezési szokások (szeretjük a cukros ízt), rokonság (a genetikailag legközelebbi rokonok a csimpánzok is mindenevők, a többi rokon meg vega) alapján jogosan vagyunk mindenevőnek besorolva.
2012. máj. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Még egyszer leírom, hátha... :)


Szóval: a húsevő nem a ragadozó szinonimája. Attól hogy egy állat mindenevő, még ragadozó. Lásd a medve is, ahogy írtad. Van húsevő, mindenevő, meg növényevő. Ez egyfajta csoportosítás. Az, hogy ragadozó-e egy élőlény, vagy nem, pedig egy másik fajta csoportosítás.

Tehát eleve rosszul fogalmaztad meg a kérdést. Az ember ugyanis mindenevő. És szigorúan véve ragadozó is egyébként, de ezt az eszközhasználatának köszönheti. Amíg nem használtunk dárdákat, meg egyéb fegyvereket, addig bizony mi voltunk a préda (gyakran még az eszközhasználatunk mellett is egyébként), nem mi vadásztunk. :)

2012. máj. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Hát, nem tudom, lehet nekem akármennyire gumós fogazatom...De ha elém raknak egy gyümölcsöt, mellé egy nagy szelet húst (lehet nyers is), akkor a húst felzabálnám. Az én emésztőrendszerem, nem tudom hogyan, de megemészti a nyers húst is, úgy, hogy akármi bajom lenne utána. Szóval, ja, én inkább 'ragadozó' vagyok.
2018. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

én is szinte csak húst eszek ha választani lehet.

egyébként ragadozónak az emlősök közül azt nevezik amelyiknek elől vannak a szemei, így jó a térlátása.

a mindenevő vaddisznónak meg oldalt van a szeme.

az ember fogazata mindenevő, a térlátása meg inkább ragadozó eredetre utal

2018. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!