Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elméleti, alkalmazott vagy...

Elméleti, alkalmazott vagy programozó matematikus?

Figyelt kérdés
Mindenképpen matematikus szeretnék lenni, mert a matekot nagyon vágom és szeretem is. Csak az a kérdés, hogy elméleti vagy alkalmazott, esetleg programozó matematikus leszek-e... (az utóbbihoz megy az infó is) Melyik mit csinál és mennyire lehet elhelyezkedni vele Magyarországon? (kerestem már róla a neten, de nem sok mindent találtam...) A válaszokat előre is köszönöm!!!!

2012. máj. 31. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
elhelyezkedni valszeg a programozó matematikussal lehet, de ez elsősorban programozás. Persze a jó matektudás előnyt jelent, de egy jó programozó fanatikusan szeret programozni.
2012. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmazottat is keresnek sok helyen (főként pénzügyi és biztosítási szektorban), azt is úgy tudom, eléggé keresik.
2012. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szereted a matekot, akkor természetesen elméleti.


Ha sok pénzt akarsz keresni, akkor a másik kettő közül valamelyik.

2012. máj. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Programozó matematikusként könnyű elhelyezkedni, és a fizetés is jó. De az nagyrészt informatika.

Tesóm annak tanult, mire végzett volt munkája és közel 200 ezret kap kézhez kezdőként.

2012. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Programozó matek, ha szereted az algoritmus elméletet és az informatikát. Nagyon keresett, sokat fizet, és megmaradhatsz vele a matematika perverz ágainál is.
2012. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szeretnék elhelyezkedni, természetesen, bár annyira nem fontos, hogy mennyit fogok keresni.. nem tudom, a programozás mennyire menne, de szerintem maradok a tiszta mateknál

köszi a segítséget :D

2012. jún. 3. 09:23
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
programozó matematikusként nagyon minimális programozást tanulsz, a nagy része elméleti matek, viszont elhelyezkedés / szakma szempontjából a prog.mat-ostól pont nem ezt kérik, hanem számítógépes programozást. Tehát ha ezt választod, mellette meg kell tanulnod egy vagy több programnyelvet is!
2012. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!