Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy saját 3d fizikai lib...

Egy saját 3d fizikai lib megírásához fizikusnak kell lenni?

Figyelt kérdés

Akkor azok a programozók akik megalkotják ezt fizikusok is?

Vagy van mellettük egy fizikus és mit csinál az ott?


2012. jún. 1. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
én mindig olyan hármas voltam fizikából (és csak középiskoláig tanultam), mégis elég sok fizikai dolgot programoztam már le. a wikipedia bármikor segítséget nyújt, de általában annyira mély fizikai tudás nem is kell. Meg sokszor el akarsz érni valami érdekeset (nyilván ha sajátot akarsz írni akkor azt azért teszed hogy valamiben jobb legyen mint a többi), és ilyenkor rájössz hogy az igazi fizikát használni túl gépigényes, úgyhogy kitalálsz valami trükköt, vagy egyszerűsített képletet. Amitől egy fizikusnak valszeg égnek állna a haja :D
2012. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

naja, és ezekből lesznek az írtó nagy hülyeségek :D

jobb ha van melletted valaki aki keni vágja az egészet

lásd: Angyalok és démonok (film) rohadt nagy baromság, megkérdezhettek volna egy fizkust róla, anit anyagból kisbolygó... :DD

2012. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
umm, nem így értettem. Hanem hogy a szimulált világban másra van szükség, mint a valóságban. A valóságot 1:1ben nem lehet szimulálni, tehát valamit mindenképp el kell hagyni, vagy le kell egyszerűsíteni, meg kell változtatni, hogy ugyanolyan legyen a hatás, de egyszerűbb legyen a számolás a háttérben. Szóval nem kell fizikus egy egyszerű fizikai szimulációhoz. :)
2012. jún. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mi az a 3D fizikai lib ? Én fizikus vagyok,d e nem tudom mi az.
2012. jún. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
előző: a lib(rary)k azok a programozásban valamilyen problémakörhöz tartozó, leprogramozott részek. Tehát a kérdező gondolom arra gondol, hogy ha egy fizikával kapcsolatos környezetet (amiben később könnyű lesz fizikai dolgokat programozni) mennyire nehéz megírni alap fizikai tudással.
2012. jún. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!