Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vajnak illetve a margarinnak...

A vajnak illetve a margarinnak mi a halmazállapota szobahőmérsékleten?

Figyelt kérdés
Ez számomra azért kérdéses, mert nem töltik ki az edény alját, de kisebb erőkifejtéssel is megváltoztatható az alakjuk. :D
2012. jún. 4. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A világ nem csak fekete meg fehér. Nem minden egy halmazállapotban létezik. Az olyanok mint a vaj azok diszperz rendszerek, tehát egymásban gondosan eloszlott különböző anyagok halmaza. Most így fejből nem tudom, hogy a vaj mi lehet, szerintem a tejhez hasonlóan valami szélsőséges emulzió, amiben rengeteg a zsiradék.
2012. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző, igen, a vaj emulzió.
2012. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :)
2012. jún. 4. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Az emulzió nem halmazállapot.

A vaj és a margarin pedig szilárd.

A tej meg folyékony.

2012. jún. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4#! Lehet nem fogalmaztam elég tisztán. Nem mondtam, hogy az emulzió halmazállapot, de valóban igaz rá, hogy folyékony, azonban nem folyadék!
2012. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne az?

"A folyadék (ideális folyadéknak tekintve) az anyagnak azon halmazállapota, amelyben az anyag felveszi a tárolásra szolgáló edény alakját, megtartja a térfogatát és nem képes csavaróerők továbbítására. Gyakorlatilag összenyomhatatlan, részecskéi állandóan, tetszőleges módon helyet változtatnak. A részecskék – sok szilárd anyagtól eltérően – rendezetlenül helyezkednek el, eltekintve egyfajta enyhe fokú, laza rendezettségtől."


A tej miért ne felelne meg ennek?

Akkor szerinted mi a "folyadék"?

2012. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
@pont erről volt szó... nem minden fér bele a gáz/szilárd/folyadék hármasba, vannak speciális állapotok... és ő valószínű a vajra gondolt. (Üveg, hogy klasszikus példát mondjak.)
2012. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!