Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiai szempontból mi a...

Kémiai szempontból mi a különbség az ásványi olaj és a növényi olaj között?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A szénatomok hidrogénatomok száma és kapcsolódása és a növényolajnál más atomok jelenléte.
2012. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2012. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Tom Benko ***** válasza:
Szinte minden. Annyiban hasonlítanak, hogy mindkettő elegy, továbbá szén és hidrogén van bennük. Ja, meg kettős kötések is lehetnek... Minden másban különböznek.
2012. jún. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

az ásványi olajok a szénhidrogének krakkolásával állnak elő, tulajdonképpen csak C meg H van bennük, a növ. olaj, meg trigliceridészter

CH2-OOC-R1

I

CH-OOC-R2

I

CH2-OOC R3 az r1,2,3 az vmi jó hoszzú apoláris oldallán, de pi kötéseket tartalmaz, ezért jó antioxidáns, és a számos pi kötés miatt folyékonyak, levegőn avasodnak

mint2 felhasználása energiatermelés,

ásványi még: gépzsir, kenőanyag

növényi: táplálék, pl. H-ezett növ. olaj= margarin (Pt katalizátorral H-ezik), nem célszerű gépzsírnak használni, mert avasodik

rem. segítettem, sry a helyesírás miatt, am te is emelt kémiára készülsz? :D

2012. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
az I betűk meg szigma kötéseket ábrázolnának a C atomok között :D (előző vok)
2012. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Csak amit az ásványi olajokról tudok, olyan kevésnek tűnt, nem voltam benne biztos, hogy elég az. :)


Egyébként igen, emelt kémiára készülök, jövőhét kedden lesz a szóbelim. Gondolom a kérdésedből, hogy te is, ugye (utolsó)? :) Az írásbelid hogy sikerült?

Nekem 88% lett. Aminek örülök, csak olyan hülye hibákat vétettem a figyelmetlenségemből, hogy legszívesebben nekiálltam volna a falat kaparni. :D Egy pontot meg levontak, mert túl pontosan számoltam... hát, szégyellem is magam érte, de nagyon. :D

Még valami. Te merre szeretnél menni továbbtanulni? :)

2012. jún. 6. 13:42
 7/15 anonim válasza:

szia, utsó vok :D

nekem 93% lett, de én is mikor megnéztem, h mik lettek a hibák, majdnem falra másztam :D

én pénteken fogok szóbelizni, remélem jól sikerül majd :D

sok sikert neked!


am én vszeg BME vegyészmérnökre mek, elég jó esélyem van rá, ha nem rontom le a kémiát szóbelivel (duplázni fogok, matek 97 pont lett, de csak közép :(

te hova fox (szeretnél) menni?

2012. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hűha, ezek nagyon szép eredmények, gratula hozzájuk! Ahogy néztem, tavaly 419 volt a ponthatár, így tuti meglesz! :) Milyen pluszpontjaid vannak az emelt 50-en kívül?


Én a SOTE-ra szeretnék bekerülni. Most van fix 456 pontom, de ezzel a kémiával szeretnék biztosra menni. Ha legalább ezt az eredményt megtartanám, akkor 460 fölötti pontom lenne, és úgy nyugodtabb lennék. :) Tavaly egyetlen egy ponttal csúsztam le róla (az évet halasztottam), ezért nem merek semmit a véletlenre bízni. :D


Köszönöm, majd igyekszem magam odatenni, és lehengerelni őket a tudásommal. xD Neked is "kéz-és lábtörést" a péntekhez! :)

2012. jún. 6. 14:59
 9/15 anonim válasza:

köszi, csak egy felsőfokú nyelvvizsgám van angolból, ugyh csak 90 van meg a 100ból.. :( :D

ebben az évben meg csak nem maradsz le, főleg ha 460 fölött lesz a pontod!

még1x sok sikert!

2012. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ó, te szegény. :D

Egyébként biztos vagyok benne, hogy nem fogod lerontani a kémiád, vagy ha mégis 1-2 ponttal netán rosszabb lesz, még akkor is bőven bent vagy! Azért hajrá, de gratulálok, így előre is! :)

2012. jún. 6. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!