Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világegyetem a bolygók...

A világegyetem a bolygók stb-stb miért alakultak ki? Mi értelme van, és van valahol vége?

Figyelt kérdés

Érdekelne,hogy minek ez az egész világegyetem, mi értelme van,ha nincsen rajtuk élet?

És amikor a Földön se volt élet,a földnek is mi értelme volt?

Mik ez az egész űr?



2012. jún. 11. 21:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mi értelme van, és van valahol vége?"


Nincs értelme, vége meg ott van, ahol a gömbnek széle.


"Érdekelne,hogy minek ez az egész világegyetem, mi értelme van,ha nincsen rajtuk élet?"


Van élet, mi is itt vagyunk, és másutt sem zárható ki.


"És amikor a Földön se volt élet,a földnek is mi értelme volt?"


Semmi "értelme" nem volt, most sincs, nem is kell, hogy legyen.


"Mik ez az egész űr?"


Na ennek az utolsó kérdésnek meg még annyi értelme sincs, mint a többinek.

2012. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mi az űr?


Úgy gondoltam,az a tér amiben lebegnek a bolygók!

a sötétség,annak hol a vége,Most nem a bolygókra gondoltam!

Van valahol mindennek vége,....pl egy fal : D

2012. jún. 11. 21:45
 3/17 anonim válasza:
szervusz. a válaszom nem nincs vége. az űr végtelen.persze ezt mi emberek soha nem fogjuk megérteni, és felesleges fáradság az agynak evvel foglakozni. nekünk élőlényeknek, függetlenül hogy az állatfajhoz, vagy ember fajhoz tartozunk van kezdetünk, és egy darabig is "végünk". ezért felfoghatatlan a számunkra a végtelen fogalma.
2012. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Legalább négyszer volt már ez a kérdés (kétszer az értelem, négyszer a kialakulás).

Nyugodtan olvass vissza.

2012. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
13%
szervusz. van értelme de ezt nem lehet egy mondatban leirni elmondani. ill. az értelme hogy legyen élet. az űr végtelen.persze ezt semmilyen élőlény sem érti meg, mert nekünk akiknek van kezdetünk, és még sajnos a halállal végünk, nem fogjuk megérteni a végtelen fogalmát. ezért feleslegesen fárasztod az elmédet ezzel. a földön csak addig nem volt élet, amig a megfelelö hozzávalokat is létre nem hozta az élet forrása. komoly tervezés és kivitelezés áll mögötte, és azt sugalja, hogy igen nagy és páratlan inteligenciája van.a hold szükséges és a nap is a föld élövé vállásához. hold nélkül nem lennének évszakok, árapályok stb, a nap nélkül nem lenne megfelelő hömérséklet, fény ami a fotoszintézishez is kell, stb. nem szeretnék bonyolultan fogalmazni.tulajdon képpen mindenek igen fontos szerepe van ahhoz hogy ez a bolygó életképes legyen az élethez.a többi bolygoról nem nyilatkozott még az aki létrehozta mindezeket. de lehet hogy van terve vele, egyenlöre nem tudjuk, és nem is ez a fontos.nagyon sok szörnyüség van a földön és ezeket kellene megoldani, és ezeken kellene elgondolkodni, hogy hol rontottuk el, és hogyan állitsuk meg. persze a megoldás is adva van csak sok ember nem hiszi és nem is érdekli. köszönöm a lehetőséget.
2012. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kielégítő válaszokat!

Talán sehol nincs vége,talán dimenziók a válaszfalak!

2012. jún. 11. 22:44
 7/17 Tom Benko ***** válasza:
A létezésen kívül nincs a létezésnek értelme. Ne is keresd.
2012. jún. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Vree ***** válasza:
100%
Tipikus embersoviniszta világkép: az egész világmindenségnek az a célja, hogy létrehozza az embereket, elsősorban Téged, és ezzel vége, az evolúció megállhat, hiszen világos hogy ennél soha nem érhet el tökéletesebbet. :D
2012. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Tom Benko ***** válasza:
@5: Nincs mögötte semmilyen értelem. Sôt, terv sincsen.
2012. jún. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Vree ***** válasza:
^Ezt poénnak mondtam, hiszen az univerzumnak nem célja se az élet, se te. (De én sem!) :D Ahhoz egyes dolgok "jobbnak" tűnjenek, először fel kell találnia az univerzumnak valakit akinek a szempontjából a "jó" létezhet. :D Ami a legfejlettebb élőlény titulust illeti, számos baktérium, rovar (pl a csótány) vagy a penészgomba is igényt tarthatna erre a címre. :D Ezek mindegyike sok százszor régebb óta létezik, mint a mi nyúlfarknyi civilizációnk. Ha azt kérdeznék hogy Isten mit szeret a legjobban, akkor az "a szegényeket, mert olyan sokat teremtett belőlük" :D mintájára mindenféle ízeltlábúak és csúszómászók előbb vannak a listán mint mi emberszabásúak. Ha pedig az lenne a kérdés mi az unverzum végcélja és tökéletes állapota...Világos, hogy Isten a meleget szereti, jelenleg ugyanis úgy tűnik minden arra tart. (Az entrópia miatt minden egyenletesen eloszló hőenergiává alakul majd a végén.)
2012. jún. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!