Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Darwinisták: Szerintetek...

Darwinisták: Szerintetek miért jöttünk ki a tengerből annak idején?

Figyelt kérdés
Miért állítanak valamit tudományosan megalapozottnak, ami még elképzelésnek is mókás? Ja és nem kell vallásosnak lenni ahhoz, hogy valaki ezt átlássa, én sem vagyok az.

2012. jún. 18. 16:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
azért, mert ott volt a szárazföld. az élet minden helyet benépesít, ahol van rá lehetősége.
2012. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
én csak azt nem értem, hogy a fenébe alakult ki az élet princípiuma is egyáltalán. a pocsojából való kimászás még odébb van nekem
2012. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

Az első hal azért jött ki, mert akkor már tele volt a szárazföld növényekkel meg rovarokkal, de nem volt benne cápa. Ergo úgy tudott élni és szaporodni, hogy sok kaja volt, de kevés ragadozó. Lehet, hogy ez a hal elég suta volt a szárazföldön, és nyilvén szaporodnia a vízben kellett (sőt az ideje nagy részét is gondolom ott töltötte), de az a képesség, hogy kint is képes megmaradni, kinti kaját is tud enni, hatalmas versenyelőnyhöz juttatta.


Egyébként voltak jóval korábbi élőlények, amik kijöttek a vízből, pl növények, ízeltlábúak. Szintén a verseny és az üres élőhelyek jelentették az előnyt, szintén nem első lépésként a sivatag közepére jutott el.


De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy jött egy hal, kitalálta, hogy kimászik, és lőn. Hanem mondjuk kezdetben volt egy hal, ami nem csak 10 percig bírta a szárazon, ha a víz kisodorta, hanem akár 1 óráig is. Igaz, biztosan nagyon szarul érezte magát, de ha ezzel a képességével elmenekülhetett egy ragadozó elől, akkor tutira kiugrált időnként. Vagy egyszerűen csak túlélt egy olyan szituációt, amikor a hullám kimosott minden halat a partra, és várni kellett a következő nagyobb hullámra.


Az ilyen halak aztán nyilván előnyben voltak a parti vizekben, hiszen jobban túlélték a kiszáradásos időket. Ha erre történt a szelekció, akkor azok az utódok lettek a menőbbek, akik tovább bírték odakint. Nyilván generációk sorát kellett kivárni csak pusztán arra, hogy az egyórás szárazföldi létet épp hogy túlélő halnak olyan utódja legyen, ami már képes a levegőből lélegezni, és pár órát kint eltölteni, esetleg kiegészíteni az étrendjét egy kis parti növénnyel.


Szóval az elémlet csak akkor nevetséges, ha direkt nevetségesen interpretálják. Pl.: ha-ha, a Föld gömbölyű, hogy nem esnek le róla a dolgok, ha-ha-ha, de mókás.

2012. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Erre egyik kedvenc írómtól vett idézettel válaszolnék: "az élet mindig utat tör".

Értsd úgy, hogy ahol lehet ott megjelenik és meg is marad az élet.

A többit pedig az egyik előttem szólónál olvashatod.

2012. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
100%
Háth valahova menekülni kellet az asszony elöl csak sajnos mindig megtalálnak igy a szárazföld se volt tul jo választás! :)
2012. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem megfontoltan szándékosan jöttünk ki, hanem voltak olyan fajok akik kijöttek és olyan is, akik nem, a véletelen mutációknak köszönhetően. Azok akik a vízben maradtak elpusztultak vagy megették őket, míg a szárazföldiek túlélték az ellenségek hiánya miatt, így a szárazföldi ág fejlődött tovább. Így működik az evolúció.
2012. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
31%
"MI" nem jöttünk ki a tengerből, mindig is a szárazföldön éltünk.
2012. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Vree ***** válasza:
82%
Neked mi ebben a mókás idióta? -_-
2012. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Tom Benko ***** válasza:
90%
Miért mókás? Egyébként egyszerűen az előny miatt. Ha érdekel, akkor az Állatkertben megnézheted a kúszó gébeket, nagyon cuki jószágok, na, valahogy úgy "jöttünk" ki a szárazföldre. Ez egyébként több hullámban történt, először gombák, utána növények, utána rovarok és puhatestűek és végül a gerincesek.
2012. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Ajánlom figyelmedbe ezeket a halakat:


[link]

2012. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!