Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vihar mindig együtt jár...

A vihar mindig együtt jár mennydörgéssel és villámlással? Hogy jön létre a mennydörgés?

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig jár eggyüt a vihar a villámlással, de legtöbbször igen.


Mennydörgés:

A villámok felhevítik a levegőt, amely hirtelen kitágul és összeütközik a környező légtömegekkel, és ez nagy robajjal jár.

2012. júl. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az együtt akart lenni kissé béna vagyok így este! :)
2012. júl. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem én, köszi :)

És a myennydörgés mindig együtt jár a villámmal? Van olyan, hogy csak mennydörgés és nincs villámlás, vagy csak villám és nincs mennydörgés?

2012. júl. 12. 00:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mennydörgés mindig együtt jár a villámlással. Ez az utóhatása. Csak van amikor messze a villám és mire ide ér a hangja addigra elgyengül. Ez leginkább a felhő-felhő villámoknál van így amik nem érnek földet. Fent ritkább a levegő ezért halkabbak is! :)
2012. júl. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi kihagytam. Mennydörgés nincs villám nélkül! :) Hisz akkor nincs ami okozza a mennydörgést! ;)
2012. júl. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
úgy hogy a jóisten púzik egy nagyot és így.
2012. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 amegmondóember válasza:
39%
Így van, púzik, attól van. Nekem egy professzor mondta.
2012. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!