Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezek a fizikai elméletek nem...

Ezek a fizikai elméletek nem mondanak ellent egymásnak?

Figyelt kérdés

Volt a tv-ben szó a multiverzumról, hogy a tudósok mostanában miket tippelnek az univerzummal kapcsolatban.

Azt mondták, hogy két univerzum össze tud ütközni. Eddig azt hittem, hogy az univerzumunknak van saját térideje, tehát, ha van egy másik univerzum, az nem ugyanebben a térben van. Vagy mégis?

A másik dolog a húrelmélet, hogy vannak nagyon kicsi húrok, és ebben felcsavarodva dimenziók. Akkor az a dolog, hogy a Planck-hossznál nem lehet kisebb dolog, az mégsem igaz?


2012. júl. 13. 11:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Gödel nemteljességi tételéből nem következik, hogy a fizikára is alkalmazható. Rengeteg olyan matematikai konstrukció létezik, amelynek nincs fizikai megfelelője. Továbbá a matematikával csak le lehet írni a fizikát, de a kettő nem azonos.
2012. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem is a fizikára mondtam azt, hanem a #9 válaszra.
2012. júl. 14. 12:38
 13/17 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel a téma, szerintem minden elmélet helyes lehet, de engem a mikrotérelmélet érdekel!
2012. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Utóbbi válaszadó vagyok! Bakker, erre a kérdésre a kérdező 07 14. Én válaszolt, akkorra esett a szülinapom napja :D micsoda véletlen :) 1x valaki azt monda, "nincsenek véletlenek!" vagy mégis? :D
2012. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Két univerzum össze tud ütközni, annak ellenére, hogy minden univerzumnak megvan a saját térideje.

Képzeld el úgy, hogy van valami vízben sokféle gyümölcs.

Alma, narancs, citrom, barack. A víz jelképezi azt, ami

az univerzumok között van. Azért írtam többféle gyümölcsöt, mert elviekben semmi akadálya, hogy más univerzumoknak más legyen a jellemzője. Pl apám szokta mondani, hogy minden további nélkül el tudja képzelni, hogy egy másik univerzumban a magnézium 3470 fokon olvad, az arany veszettül reakcióképes, az égésért a neon a felelős.

2012. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Csak mivel a víz helyett a valóságban az univerzumok közt semmi sincs (se tér se idő), ezért nehéz elképzelni, hogy a semmiben hogy mozognak az univerzumok. Már a semmit sem tudom elképzelni, így az univerzumok összeütközését sem. Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 31. 16:16
 17/17 anonim ***** válasza:

07-13 14:14 voltam.

[link]


Nem tudom, igaz-e, de érdekes. :)

2012. nov. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!