Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tud elhelyezkedni, aki...

Hol tud elhelyezkedni, aki vegyipari és folyamatmérnöki szakon végzett?

Figyelt kérdés
BME.

2012. júl. 22. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy egy laborban, vagy egy kémiatanáriban. Ez a gyakori.

Igaz ismerek olyan vegyészmérnököt, aki egy szabadalmi irodában dolgozik, és ő ellenőrzi a kémiai találmányok hitelességét stb...

Én azt ajánlom nézz utána milyen állásajánlatok vannak. Még ha nem is aktuális, valamennyi tájékoztatást nyújt.

2012. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Először is azt szeretném megtudni, hogy a BSc folyamatmérnöki szakirány elvégzése utáni, vagy pedig az MSc-s általános vegyipari mérnökre gondolsz.


Utóbbi után gyakorlatilag bármelyik gyárban, ahol folyadékokkal foglalkoznak (egyik ezen a szakott végzett ismerősöm azt mondta, hogy még az unikumgyárban is kell belőlük), de sokan mennek tovább kőolajjal és földgázzal kapcsolatos munkahelyekre, pl a MOL-hoz.


Vegyészmérnök-hallgató vagyok a BME-n, habár még csak most leszek másodéves, van egy-két ismerősöm erről a szakról, illetve ilyen végzettséggel, a választ csak ilyen mértékben vedd mérvadónak.

2012. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, hogy összegyűlünk itt páran :D

Én most vagyok végzős BSc-s a VBK-n :D

Szerintem is a MOL a legalapabb, ami az ember eszébe jut, de nem az egyetlen. Gondoljunk a TVK-ra, vagy a BorsodChemre, azok is fontos cégek. Emellett sok olyan cég van, amik kisebbek ezeknél az óriásoknál, vagy csak nem ennyire híresek, de ettől függetlenül keresnek folyamatmérnököt. Jól körül kell nézni, és máris fogsz találni párat :)

Üdv! :)

2012. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Most fogok pályaválasztás előtt állni, a BME-re készülök vegyészmérnök szakra, azon belül pedig ez a szakirány érdekel különösebben.


2. Válaszoló: Tulajdonképpen erre lennék én is kíváncsi, hogy melyik lenne előnyösebb.

2012. aug. 2. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!