Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » "Véletlen egybeesés" vagy...

"Véletlen egybeesés" vagy törvényszerű, hogy a Földünkön egy uralkodó faj él (homo sapiens sapiens)?

Figyelt kérdés
Lehetséges lenne egy földszerű bolygó, ahol több uralkodó faj él?
2012. aug. 11. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem igazán értem a kérdésedben az uralkodót.

Ugyanis jelenthet többséget. De nem emberből van a legtöbb a földön. Tehát ez kizárva. Uralkodni sem uralkodik, mert ahhoz kellene még legalább egy értelemmel bíró faj, amelyik felett uralkodhat.

Magam a buta fejével el tudok képzelni olyan Földszerű bolygót, amelyen több értelmes faj együtt él. Hogy egymáshoz való viszonyuk milyen lehet, azt már nem tudom. Mi saját magunkkal sem nagyon jövünk ki.

2012. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja: a véletlen egybeesést meg nem is kapiskálom, mit keres ebben a szövegkörnyezetben. Mi mivel esik egybe?
2012. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az uralkodó attól uralkodó, hogy nincs megosztva a posztja. Ha megosztódik az uralom, akkor értelmét veszti a szó.

Aranyérmet se osztanak kettőt, nem?

2012. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Először is elnézést a pongyola fogalmazásért, úgy értettem az uralkodót, mint felsőbbrendű faj.


Tehát akkor a kérdés még egyszer, alaposabban megfogalmazva: az evolúció során egy felsőbbrendű faj marad vagy lehetséges, hogy több faj is egyforma fejlettségi szintet érjen el? Tehát az evolúció velejárója, hogy csak 1 marad (lásd: homo sapiens és a neandervölgyi esete) vagy éppen ez a meglepő, hogy egy bolygón csak egy felsőbbrendű faj marad?

2012. aug. 11. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Már volt olyan, hogy több féle emberfaj élt a Földön az ember evolúciója során. Tehát lehetséges.
2012. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Számom ott kezdődik a gond, hogy értelmes lények vagyunk-e?

Azonos értelmi szinten lévő állatok szép számmal találhatók a földön. Mondjuk a macskák. Ezek jól elvannak egyszerre, de nincsenek egy helyen. A puma soha nem találkozik a gepárddal, az oroszlánnak nincs dolga a tigrissel.

Érdekes lenne kipróbálni, mihez kezdenének együtt.

No meg van-e törzsfejlődés? Azaz valóban a fajok eredete felfűzhető e Darwini, vagy más hasonló elvek szerint. (Istent kihagynám a játékból, de az én fejemben az Isten teremtményei és törzsfejlődés nem kizárólagos. Tehát nem vagy ez vagy az, s nincs harmadik lehetőség).

2012. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nioncs arra utaló jel, hogy a Homo sapiens más konkurens hominidát kiirtott volna. Korábban feltételezték, hogy a neandervölgyieket kiirtottuk, de a későbbi leletek alapján ez megdőlt, ui. pár tízezer évig együtt éltünk velük, talán még némi keveredés is volt. De a neandervölgyi akkoriban állítólag már leszálló ágban volt.


Viszont ha azonos élettérben lett volna komoly ellenfelünk, akkor az egyik biztos kiirtotta volna a másikat, mert mi legalábbis elég agresszívek vagyunk ehhez. A hidegháború időszakában önmagunkat is sikerült kis híján kiirtanunk. És nem vagyok biztos abban, hogy ez a veszély már végleg elmúlt.

2012. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

sztem a véletlen egybeesés és a törvényszerűség között van. Pontosabban: egy másik bolygón is, ha kialakul egy intelligens faj, akkor jó eséllyel egyeduralkodóvá válik, és nagyon sokáig nem lesz konkurenciája.


De nem elképzelhetetlen, hogy több értelmes faj alakul ki, főleg ha valami szimbiózis szerűség van köztük (pl: egyik faj harcos/munkás, a másik meg feltaláló, a harmadik meg pl "szórakoztató", a negyedik meg kereskedő) még háborúk is lehetnének, nem fajok, hanem nemzetek között, ahol mind2 fél polgárai között megtalálható lenne a 4 faj mindegyike.


a legkisebb az esély sztem arra, hogy két uralkodó faj létezzen, és ezek felosszák egymás között a bolygót (egyik kontinens a tiéd, a másik az enyém) Esetleg természeti okai lehetnének, de az intelligencia velejárója, hogy egy egyed leküzdi a természeti akadályokat. Pl ahol az ember nem fordul elő viszonylag gyakran, ott a környezet már tényleg normális életre alkalmatlan.

2012. aug. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából 16 emberi fajt ismerünk.

Ha pár száz évvel ezelőtt élsz, akkor még így kellett volna kérdezned:

"Véletlen egybeesés" vagy törvényszerű, hogy a Földünkön KÉT uralkodó faj él ?


Szóval nem értem a kérdésed.

Ha felsőbb rendű fajt írsz, akkor sem értem. Az ember sem felsőbbrendű faj, mint a többi - de mondom, akár 16 emberi faj is lehetne, ha nem pusztultak volna ki.

2012. aug. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha veszünk egy a miénkhez hasonló bolygót, akkor ott legfeljebb 1 uralkodó faj lehet (akárcsak A Földön). " vagy több nem férne meg egymás mellett, mivel már csak a jelentős faji különbségek miatt is olyan ellentétek alakulnának ki, amelyek következménye az lenne, hogy az egyik faj eltűnik, kipusztul. Gondolj csak a triumvirátusra: 3 uralkodóból a végén 1 maradt, mert mindenki a "saját akaratát" igyekszik érvényesíteni.

2 tehát sehol nem fér meg.

Meggyőződésem, hogy számos földön kívüli (nálunk messze fejlettebb) fajok élnek, akik rendszeresen ellátogatnak erre a galaktikus "állatkertre" (azaz a Földre) hogy bizonyos szint kontroll alatt tartsanak minket. (nem-e kiirtottuk magunkat, stb...)

szóval vannak rendek, szabályok, amelyeket be kell tartani, és érdemes is betartani galaktikus szinten is.

2012. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!