Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha folyamatosan termeljük az...

Ha folyamatosan termeljük az atomenergiát/olajat/földgázt nem lesz több vihar emiatt?

Figyelt kérdés

Ha az atomenergiával a szinte semmiből állítunk elő nagy mennyiségű villamos energiát, és ugyanígy a földből kibányászott földgázból, kőolajból kinyerjük az energiát


és a lényeg: az energiamegmaradás törvénye alapján az energia nem vészel, csak átalakul, akkor nem halmozódik "túl" a föld légkörében az energia, amiből szélenergia lesz ezáltal egyre gyakoribb viharok nem keletkeznek?


Vagy ez elenyésző energia amit kitermelünk, mert a napból is folyamatosan jön az energia.


A megtermelt villamosenergia a végberendezésekben pl. a számítógépben többnyire hő formájában kerül a légkörbe, a földgáz a fűtéssel, főzéssel, a kőolaj meg mozgási energiával, fékezéssel stb.



2012. szept. 16. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A földrengéseknek, szunamiknak nem lehet oka a bányászat? A kitermelt érc, olaj fajsúlya más, mint a helyébe tóduló vízé?
2012. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Heh jogos kérdés :D Bár régen én is felvetettem, utánaszámolva rájön az ember hogy Föld óránként hatalmas energiamennyiséget sugároz ki az űrbe, tehát a Nap hatalmas energiája sem ragad itt, legjobb példa erre a sivatag, ami nappal felmelegszik, de reggelre úgy lehűl, hogy rá sem lehet ismerni. És azért a Nap által sugárzott energiamennyiség jóval nagyobb mint az, amit mi a kis primitív erőműveinkben megtermelünk :D
2012. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy ha a jelenlegi energiaszükségletet csak szélerőművekkel vagy napelemekkel oldanánk meg az változtatna a Föld éghajlatán, a szélerőművek lefognák a szeleket amik hűtik a földet, a napelemek meg pont a hőt vonnák el, ráadásul leárnyékolnák a termő talajt. Szerintem ha angolul utána keresel akár még akadhatsz is ilyen témájú írásokra.
2012. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol, most nem tudok utánanézni a pontos adatnak, hogy ha az adott felületre jutó napenergia 100%-át elektromos energiává tudnánk alakítani valahogy, akkor egy pár száz négyzetkilométeres napelemtelep elég lenne az egész emberiség energiaellátásához. Tehát a válasz az, hogy az általunk termelt energiamennyiség teljesen elenyésző a Napéhoz képest. Ez egyébként jól látható akkor is, ha belegondolsz, mit érnek a lámpáink a sötétség vagy a fűtés a tél hidege ellen: a Föld felületének elenyésző kis darabkáját sikerül csak ellátnunk nyomorúságos fénnyel és elenyésző hővel ahhoz képest, mint ami a Napból jön.
2012. szept. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
elkell keserítselek: az energia elveszhet (áltrel).
2012. szept. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

@21:16 Szóval akkor a föld légkörét nem úgy kell elképzelni mint egy zárt rendszer, mint egy lufi?


Gond nélkül kijut az energia a világűrbe? Mondjuk logikus, mert be is jut a légkörbe a napfény. :D


OK. Így utólag belátom, elég hülye kérdés volt


@22:47 Utolsó előtti: Nem a napról van szó, nem ahhoz képest. A kérdés más. A napenergia csak azért lett beletéve, mert hogy év milliárdok óta sugároz energiát a földre, mégsincsenek gigahurrikánok.


@23:49 általános relativitáselmélet mármint e=mc2

Vagy mire gondolsz. Most így éjfélkor nem pörög az agyam, de lehet máskor sem.

Elveszhet energia? Hogyan? Lehet triviális, de nekem most nem. Súgj!

2012. szept. 17. 00:08
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja, ha arra gondolsz, nyilvánvaló, hogy az energia eltávozhat a Föld légköréből. Mit gondolsz, miért hűl ki a levegő éjszaka? Mert elszökik a hő a világűrbe.
2012. szept. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Jajj, dehogy azért hűl le a levegő. Azért hűl le, mert nem a nap felőli oldalon vagyunk, nem süt éjjel a nap.

Vagy akkor olyankor mikor itt éjjel, Ausztráliában meg nappal van, akkor ott miért nem szökik ki? :)

2012. szept. 17. 00:28
 9/18 A kérdező kommentje:
Bár belegondolva, lehet mégis igazad van. ?
2012. szept. 17. 00:29
 10/18 A kérdező kommentje:
Azért bizonytalanodtam el, mert a, lehet tényleg kiszökik a meleg levegő vagy b, nem kiszökik, hanem ez a föld normál hőmérséklete a légkörben ha nem süt a nap.
2012. szept. 17. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!