Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed? A darwinizmus...

Mi a véleményed? A darwinizmus elakadt?

Figyelt kérdés
[link]

#darwnizimus
2012. okt. 2. 10:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy akadt el. A kreacionisták egyetlen érve, hogy a világ túl bonyolult ahhoz, hogy véletlenül alakulhasson ki. És ennyi. Ez meg nem valós érv, csak egy levegőbe mondott valami...
2012. okt. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%

Én ezzel kapcsolatban már nem egy kérdést írtam ki,a szemet hoztam fel példának, h most egy élőlénynek míg nem volt szeme honnan tudta, h van fény illetve, ha növeszt egy szemet akkor fogja érzékelni a fényt és látni is fog?

Főleg, h a szem elég bonyolult egy szerv?

2012. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
A szem kialakulásáról is ír Richard Dawkins: A vak órásmester c. könyvében. Érdemes elolvasni.
2012. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

"egy élőlénynek míg nem volt szeme honnan tudta, h van fény"

Ez most csak vicc, ugye? Az élőlények nem tudták, sőt a gének ma sem "tudják", hogy van fény. Bármennyire nehéz elfogadni a kreacionistáknak, csupán a véletlen volt az oka, hogy a hámréteg egy csoportja a fényt is ingerként érzékelte. Ez némi előnyt jelentett nekik, stb.... Innen már ismeritek a történetet.


"illetve, ha növeszt egy szemet"

Ez nem így működik. Először nem is volt szem, csak fényérzékeny sejtcsoportok, amik a világos és sötét környezetet tudták megkülönböztetni. Aztán kialakult egy bemélyedés, amivel már a fény irányát sejteni lehetett, és már ez is komoly előny a túlélésben. Stb.

2012. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 hollófernyiges ***** válasza:
54%

"csupán a véletlen volt az oka, hogy a hámréteg egy csoportja a fényt is ingerként érzékelte"


Nem egészen, a fényérzékelés nagyon régi dolog, az egysejtűeknek is van, és ugyanazt a rodopszint használjuk rá, amivel primitív baktériumok fotoszintetizálnak.

2012. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Egyébként szegény kreacionisták már negyven éve temetik a darwinizmust és ismételgetik hogy rövid időn belül összeomlik, de az azóta lezajlott genetikai forradalom csak még jobban alátámasztja és nincs olyan tudományos lap amelyik kétségbevonná. Érdekes módon kreacionista tudományos lap nincsen, pedig elég sok pénzt ölnek az ügybe az amerikai egyházak, de mind propagandára megy el.
2012. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Én ezt nagyon undorítónak tartom, másznak bele az ember pofájába kéretlenül. Minden bizonyíték nélkül nyomatják az isten melletti érvüket, tök mindegy, hogy mi lesz, mert amint az ID lesz a fősodor, akkor már lesz kötelező hittan, stb. Az egész mögött ez áll. És, ha ez lesz, akkor inkább élek Kínában, Japánban, mint egy vallási fanatikus országban. Kicsit túloztam, de ennyire undorom a vallási tanoktól és az ilyen ID-s baromságoktól.
2012. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Még valami.


www.mindennapi.hu/cikk/kik-vagyunk-/2010-10-11/12


"Kik vagyunk?



Keresztény újságírók vagyunk. Az újságírói semlegesség mítoszát nem tartjuk fenn, hanem beismerjük és örömmel vállaljuk elfogultságunkat."


Azt hiszem nem kell kommentálnom...

2012. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Természetesen baromság. A MN cikk meg 2oo6-os, majd ezt vette át az összes kreós, kersztény, ezós szennylap.

[link]


A legnagyobb érve, hogy az evolúciót nem tudom elképzelni, nem értem, tehát biztos nincs is. :-D Szánalom a köbön. Nem egy nagy kaliber a fickó, az Oral Alberts Egyetemen "kémiaprofesszor". Egy vicc... kíváncsi vagyok, hogy mit csinált az ELTÉ-n... Biztos meghívták a keresztyén diákkörösök. :D

2012. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Olvasd végig a 73% -os válaszoló hozzászólásait az első két oldalon. Eddig csak olyan választ kaptam, hogy ostoba vagyok. De normálisat nem. Mi ez, ha nem bigottság?

Azért, mert a makroevolúció egy értelmetlen zöldség, még nem jelenti azt, hogy a Biblia igaz. De azért, mert nem ismerjük a világot, egy baromság nem lesz valóság.

2012. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!