Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek tényleg létezik...

Szerintetek tényleg létezik lélek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
persze..mert milyen sivár az a gondolat hogy az emberi lét és tudat nem más mint hormonok és elektromos kisülések összessége...
2012. okt. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Már a nagy gondolkodók-Einsteintől Jungig- szerint is létezik valami az anyagon túl.
2012. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

#1:


[link]


Ez a wishful thinking nevű érvelési hiba. "Azért kell léleknek lennie, mert szerintem máshogy nem jó a világ." Sajnos a valóság nem egyezik a vágyainkkal, így pusztán attól, hogy számodra sivár lenne egy lélek nélküli világ, még lehetséges, hogy nincs igazad.


#2

Ez a tekintélyre hivatkozás nevű érvelési hiba.

[link] "Már Szókratész/Einstein/DaVinci is megmondta, hogy a folyók márpedig felfelé folynak." Ezzel az a baj, hogy egyrészt sok híres ember volt, akik egymásnak ellentmondtak, így bármelyik idézet semlegesíthető egy ellen-híresemberrel. Más részről a híres ember azért híres, amit letett az asztalra, de attól még nem lesz minden szava valóság. Einstein jó volt fizikából, de honnan tudjuk, hogy jó volt-e pl lélek-dolgokból. (Newton is mondott olyan dolgokat, amiket ma már nem idézünk tőle...)


A lélek mellett semmilyen valódi érv nem szól, csak ilyen ál-érvek, hibás érvelések.

2012. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze egy nem anyagi természetű dolgot elég nehéz lenne mérésekkel bizonyítani, így természetesen nincs semmi ami közvetlenül bizonyítaná a létét.

Hitről pedig nincs értelme vitatkozni.

2012. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Raptor666 ***** válasza:
Azt mondják, a halála pillanatában az ember 21 grammot veszít a súlyából. Érdekes...
2012. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Raptor666

igen, 21 grammot, ami pont megfelel egy jó f*ngásnak

2012. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Raptor666 ***** válasza:

cheeky_bugger


Valószínűleg, ha azért lenne ez, már rájöttek volna.

Egyébként jó nagyot kellene durrantani, hogy kitegyen 21 grammot.

2012. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

nekem a muter babgulyása után szokott sikerülni a 21 gramm :D

a problémám ezzel a 21 grammos urban legenddel csak annyi, hogy ezt vajon ki mérte le szakszerűen?

2012. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
52%

Ez egy érdekes kérdés.szerintem a lélek maga az agy ami igazából önálló életet él és a testen csak élősködik kontrolálja azt.A testünk szimbiózisban él az aggyal afféle

ha az egyik elpusztul a másik sem marad életben módon az agyunk az ami a lélek de ez csak az emberekre vonatkozik mert a lélek=önálló fejlett gondolkodás.

Éehet ,hogy hüleségeket írtam de szerintem valami ilyesmi a lélek

2012. okt. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!