Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Földről és a Földhöz...

Kn1954 kérdése:

Ha a Földről és a Földhöz képest nyugalmi helyzetben lévő másik bolygóról egymással szemben elindítanak két űrhajót a fénysebesség 60 %-ával, akkor a Földről nézve ezek milyen sebességgel közelítenek egymáshoz?

Figyelt kérdés
2012. okt. 14. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki, ha tévedek...


Szerintem a fénysebesség 120%-ával, ebben nincs ellentmondás, egy absztrakt érték, a hosszúság változhat a fénysebességnél gyorsabban. Az űrhajókról nézve természetesen nem ugyanez lenne a válasz, mert ott már időkontrakció lép fel.

2012. okt. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* Bocsánat, idődilatáció és távolságkontrakció... egyszerre akartam.
2012. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha két test fénysebességel ütközne össze, akkor végtelen nagy energia keletkezne. Ezért tettem fel az előző kérdést. Mi történne, ha a két ürhajó összeütközne? Mennyi lenne az ütközési sebessége?
2012. okt. 14. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ütközésnél már nem nézheted a Földet, mert ugye nem azzal ütköznek. Ha pedig az űrhajót nézed - ott már nincs fénysebesség. Így aztán nincs végtelen energia sem.
2012. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!