Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi arra a tudományos magyaráza...

Mi arra a tudományos magyarázat, hogy szinte BÁRMENNYIT eszek nem hízok?

Figyelt kérdés

ha már túl sokat akkor inkább a rossz érzés keringet, de alapjába véve is sokat eszek(amire a szüleim,tesóm aki egy évvel idősebb, is azt mondja, hogy sok)


és így vagyok 66-72 kiló között, de inkább 70kg legtöbbször


régen volt hogy éppen ezért edzettem, de most hogy már csak heti 1 max 2-t edzek(kondi), talán még többet zabálok..


miért lehet ez, az alapkérdésre érdekel a válasz?



2012. nov. 6. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre több magyarázat is lehetséges:

- Valójában nem eszel sokat. Néha sokat eszel, de a megemelt kalóriabevitelt nem tartod fenn huzamosabb ideig. A szervezetednek így nincs ideje sok zsírt raktározni.

- Sokat eszel, de sokat is mozogsz. Nem feltételnül kell itt sportra gondolni, vannak olyanok, akik csak kezükkel, lábukkal állandóan csinálnak valamit... kicsit túlmozgásos.

- Fiatal vagy. Ilyenkor a szervezet nagyon sok energiát éget el, jóval kevésbé hatékony mint majd később lesz. Meg lehet nézni, a fiatalok kb 25 éves koruk környékén, teljesen aznos életmód fenntartása mellett elkezdenek hízni. Az anyagcsere megváltozik.

- Bélférges vagy.

- hasnyálmirigy rákod van. Bár akkor fogynod is kellene, és valószínűleg más tünet is lenne. Nem sárgultál be véletlenül? A hasnyálmirigyráknál gyakori, hogy a tumor elzárja az epevezetéket, ami a test esárgulásához vezet. Bár az egy elég késői stádium.

- Hormonzavaros vagy.


Szóval van választék.

2012. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

jó arc lehetsz itt a rákkal

am nem vagyok sárga

hormonzavaros..nos ez lehetséges, vannak hangulatingadozásaim elég gyakran, az arcom is pattanásosabb ahhoz képes mint amennyi átlagosnak lenne mondható a koromhoz képest

2012. nov. 6. 15:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Fokozott anyagcseréd van.
2012. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pl. pajzsmirigy
2012. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

pajzsmirigy túlműködés okozhat ilyet*

De akkor mondjuk a pulzusod is igen csak magas lenne.

2012. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
pajzsmirigyem már vizsgálták, az normális volt
2012. nov. 7. 14:02
 7/7 anonim válasza:
Istenem, hogy én hogy irigyellek a problémádért! Valószínűleg alkatilag ilyen vagy. Nem írtad, hogy milyen magas vagy, de ha nem látszol kórosan soványnak, akkor ne izgasd magad miatta.
2012. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!