Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 1. kérdés Melyik az az elem...

1. kérdés Melyik az az elem ami szobahőmérsékleten folyékony? 2. kérdés miért mérgező a szén-monoxid? Milyen folyamat során jut a levegőbe?

Figyelt kérdés

3. kérdés milyen tulajdonságú a kén-dioxid? Szine? Szaga? Halmazállapota szobahőmérsékleten? Felhasználása? Keletkezése elemeiből?

4. kérdés mi a jele? Mi a neve? Kén trioxid H3so4 szénsav? So 42 foszfátion? No2



2012. nov. 9. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

1.a CO2 folyékony szobahőmérsékleten is.

2. mert erősebben kötődik a hemoglobinhoz, mint az O2 tökéletlen égés, és a veszélyes vagyipari folyamatok

3. szobahőmérsékleten színtelen, elég mérgező, és szúrós szaga van

4. SO3, kénsav, H2CO3, mi az az So 42 foszfátion?, nitrogén dioxid.

2012. nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"1.a CO2 folyékony szobahőmérsékleten is. "


Ha a CO2 széndioxid, akkor nagyon nem jó a válasz. a széndioxid gáz halmazállapotú szobahőmérsékleten, légköri nyomáson. Másrészt nem elem. A jó válasz a higany.

2012. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első! Észnél vagy, fiam? A CO2 mióta elem? És mióta folyékony szobahőmérsékleten? Az elsőre a jó válasz a higany és a bróm.
2012. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ááááá

bocsánat :)

ma eléggé fáradt vagyok. és igenis folyékony szobahőmérsékleten a hidrogén, nitrogén, és az egyéb nemesgázok. csak az már más kérdés, hogy nem a légköri nyomáson.


kimaradt a helyes megfogalmazás a kérdésből. ha odaírja a, hogy légköri nyomáson, akkor a higanyt írtam volna :D

csak ugye nem tudja még leírni azokat, amiket a kémiatanára lediktált :D

2012. nov. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

neked, fiam itt egy kép, méghozzá szobahőmérsékleten...


[link]

2012. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Oké, megbocsátok.
2012. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hé én azt írtam ami a munkafüzetbe volt, nem volt semmi "légköri nyomás"

am köszi a válaszokat

2012. nov. 9. 18:17
 8/12 Silber ***** válasza:

63%: az oldat egészen más téma, mint a tiszta elem/vegyület.

Ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy a konyhasó normál légköri nyomáson és hőmérsékleten folyadék, hisz (megfelelő koncentráció alatt) feloldható a vízben.

A másik: szobahőmérsékletű (25°C) folyékony hidrogént az életben nem fog senki előállítani. A hidrogén kritikus hőmérséklete -240°C, nitrogéné -147°C, a héliumé -268°C, neoné -229°C, argoné -122°C, kriptoné -64°C, xenoné 17°C. Meg lehetne próbálni összekomprimálni akármilyen erős gépezettel, nem fog menni. Az egyetlen szóba jöhető a radon, amelynek 105°C.

2012. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A mai technikával még nem előállítható.

De szerintem egyszer majd valamelyik tudós azt fogja mondani, hogy megtalálták a módszert. Amit te mondtál olyan dolog, mint amikor azt mondták az őskorban, hogy majd sokszáz év múlva egy vondalhoz kötött készüléken beszélgetni fog több kilóméterre egymástól lévő két ember. De amikor megjelent a vezetékes telefon, akkor az is nagy lépés volt, hogy hordozható lett. És sokan alig akarták azt elhinni...


A konyhasós dolgod teljesen értelmetlen. A vizet minek kavarod bele? A konyhasó oldódik vízben egy meghatározott mennyiségben. És a mennyiség függ az oldat hőmérsékletétől stb. Akkor vehetnénk szilárdnak valamilyen gázt is, amikor megköti az aktív szén...


Értelmetlen hülyeségeket írtál a hozzászólásodban. Max annyi volt helyes belőle, hogy copyztad a kritikus hőmérsékletet.

Magában nézd a dolgokat. Amikor a konyhasóról beszélsz, akkor csak a konyhasóról beszélj.


Hogyha 25 celsius-fokon és 0,1 MPa nyomáson neked a konyhasó folyékony, akkor majd több kis folyékony halmazállapotú tablettát kell majd bevenned egy kórházban. :)


Az oldatot hogy kevered ide? :P

2012. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Silber ***** válasza:

Nem én jöttem elő az odattal, hanem Te/Ön.

Idézet:

"neked, fiam itt egy kép, méghozzá szobahőmérsékleten...


[link]

A kép egy patront tartalmaz, amelyben vízben oldott CO2 található. Erre, mint "folyadék halmazállapotú CO2" volt hivatkozva, erre írtam ELLENPÉLDAKÉNT (tessék ismét elolvasni, mert ennek ellenkezője van állítva az utóbbi hozzászólásban) a vízben oldott NaCl-t.

A jövőbeni kutatásokat pedig ne soruljuk ide, mint ennyi erővel akármelyik sci-fi filmre hivatkozhatnánk, hogy majd biztos feltalálja valami gonosz tudós az évek során.

Én a tudomány mai állását figyelembe véve írtam hozzászólásom, és a helyességét bármely szakembertől megkérdezheti. Aki tanult fázisdiagramokról ezt tudnia kell. Remélhetőleg 63%-nak is.


Mégegyszer kiemelném: nem kell azonnal leszólni a másikat, hanem értelmezni amit mond, akár többször is elolvasni (én is ezt szoktam tenni). Az utolsó hozzászólásban ugyanaz volt leírva amit én mondtam, mégis... Idézem "Értelmetlen hülyeségeket írtál a hozzászólásodban" mondattal lettem illetve. Ez öncáfolás, főképp hogy pár kommenttel feljebb épp az ellenkezőjét állította a hozzászólással (vagy csak nem átgondoltan fogalmazott).

2012. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!