Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rugalmatlan ütközés és körmozg...

Rugalmatlan ütközés és körmozgás (sürgős)?

Figyelt kérdés
Azonos pontban felfüggesztett, azonos hosszúságú fonalakon lógó, m1 és m2 tömegű testeket feszes fonalakkal a függőleges iránytól jobbra és balra azonos szöggel kitérítünk, majd egy adott pillanatban egyszerre magukra hagyjuk őket. A testek mozgásuk során tökéletesen rugalmatlanul ütköznek. A testek helyzetét a pálya legmélyebb pontján átmenő vízszintes sík feletti magassággal jellemezzük. (A közegellenállás elhanyagolható.) Adjuk meg a rugalmatlan ütközés utáni legnagyobb magasság és a kezdeti magasság hányadosát!

2012. nov. 10. 21:04
 1/4 anonim válasza:
A kérdés a KöMaL októberi pontversenyének egyik feladata. A feladatnak a beküldési határidő (november 12.) előtti megbeszélése etikátlan és szabálytalan.
2012. nov. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én kívülálló vagyok, de miért etikátlan az infó begyűjtése? Mindenki informálódik valahonnan.

Ha egy lexikonban találok megoldást az jobb? A kérdező megkérdez valakit aki lehet, hogy okosabb mint ő.

Ez főben járó bűn?

2012. nov. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Egy lexikonban, szakkönyvben találsz egy képletet vagy elméletet amivel el tudsz jutni a megoldáshoz ezt továbbgondolva. Itt a kérdező a feladat teljes megoldására kíváncsi.


A verseny szabályzatából idézek:


"FONTOS! A versenyek egyéni versenyek; a versenyzőknek önállóan kell elkészíteniük a példák megoldásait. Szigorúan tilos a kitűzött feladatokat a beküldési határidő előtt másokkal megvitatni, vagy másoktól segítséget kérni a feladatok megoldásához."


( [link]

2012. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem tudtam az ilyen kitételről.

Oké!

2012. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!