Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Három kémcső közül az egyikben...

Három kémcső közül az egyikben cukoroldat, a másikban konyhasóoldat, a harmadikban desztillált víz van. Írd le, hogyan határoznád meg a kémcsövek tartalmát, ha azokat megkóstolni nem szabad?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megkérnék valakit, hogy kóstolja meg helyettem. :-)


Komolyabban: ha tudom, hogy a felsorolt háromféle folyadék lehet, akkor simán ráönteném forró vaslemezre:

1. amelyik nyom nélkül eltűnik, az a víz

2. amelyik a víz elforrása után karamell szagú lesz, majd megfeketedik, az a cukor

3. amelyik a víz elforrása után kifehéredik, az a só

2012. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
roppant ötletes megoldás :) én azt hittem h vmi más folyadékot kell hozzáönteni mind3-hoz és máshogy reagál és így lehet megkülönböztetni
2012. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel vegyszerrel/műszerrel könnyebb a meghatározás, de analitikai laborban, komoly felszereléssel túl egyszerű lenne, ráadásul a fenti módszer bárhol működik, akárcsak a következő:

Ha még vaslemezem sincs, nekitámasztanám őket a falnak, párologjon el a víz mindből:

1. Amelyikben nem marad semmi, abban volt a víz

2. Amelyik tartalma sárgára festi a lángot, abban volt a só

3. A maradék a cukor


Ha még tüzem sem lenne, szintén a falnak támasztanám őket, majd:

1. Amelyik simán elpárolog, az a víz

2. Amelyik párolgás közben ragadóssá válik, az a cukor

3. A maradék a só.


;-)

2012. nov. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!