Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi faj, mint élőlény...

Az emberi faj, mint élőlény mennyire összetartó az állatfajokhoz képest?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Ha megengedsz egy szellemes megjegyzést:

Számold meg hány ország van a bolygónkon. Ha annyira összetartó lenne az emberiség, akkor egy nagy ország lenne csak. :)


megj.: nincsen meg a teljes ismeretem az állatokról, de a ha jól tudom, akkor mondjuk az adott típusú hangyák egymással összetartanak. Az oroszlánok szintén. Természetesen ezek azon állatcsoportokra érvényesek, amelyek rajokban, falkákban, csapatokban élnek.


Ha pedig az emberiséget egy fajnak tekintjük, márpedig egy faj, akkor ezekhez képest alig tartanak össze, mert szinte mindig az egyszemélyben való gondolkodás szerint cselekszik az ember. Van pl. egy ország, és ahhoz "tatozó" emberek, amik felbomlanak régiókra, a régiók ismerősi körökre, azokon belül vannak a családok, de egy egyén elhatárolja magát még a családtól is, ha úgy van. Az az igazi biblikus, vagy isteni/édeni összetartás közel sem látható globálisan.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

sztem az ember is az összetartó fajok között van, de nem a legösszetartóbbak között.


Ha 1-es a kígyó pl (asszem ez az egyik legkevésbé összetartó állat), és 10es a szuper-kolóniákat alkotó hangyák, akkor az embert mondjuk olyan 8asra tippelném :)


valahol azt hallottam, hogy az ember biológiailag általában durván olyan 100 fős törzsekre van optimalizálva. Ha ennél kevesebb ismerőse van (akikkel törődik), akkor magányosnak érzi magát, elkezd keresni új társaságokat, ha ennél sokkal több, akkor szintén magányosnak érzi magát, és elkezd(het) szelektálni, de 1000 vagy 2000 emberrel nem tud egyszerre "azonosulni". Ezt történelemből+a szociális hálókból szűrték le, akik kitalálták ezt. Persze hogy sokkal bonyolultabb kérdés az, hogy kivel érez szimpátiát, mennyire szociális az egyén, milyen kultúrája van stb, meg fokozatai is vannak (pl ilyenek, hogy max 2-3 igaz barátja lehet egy embernek, 5-10 barátja, 40-50 haverja, stb). De azért sztem érdekes gondolat :)

2012. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Még egy megjegyzésként írom, hogy egyébként az ember képes arra, hogy bármivel, bárhol, bármikor együttműködjön, hogy összetartását kiterjessze egy hihetetlennek tűnően széles spektrumra, ne csak szűk közösségére.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
57%
Az emberiség történelme bizonyítja, hogy semennyire...
2012. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a hangyák 10-esek, az emberek csak 5-6-osok.
2012. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!