Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom két függvény...

Hogyan tudom két függvény gráfjai közé eső terület nagyságát kiszámolni?

Figyelt kérdés
A feladatban amit kaptam az x^2+2x+1 és z (1/4)x^2+1 egyenletek szerepelnek. Graph-ban (egy függvényrajzoló progi) megnéztem, hogy melyik az a terület, de lövésem sincs hogyan kéne meghatározni a terület nagyságát. Analízisből kaptam ilyen feladatot, de lövésem sincs hogyan kéne megoldani... Ez nem véletlenül operációkutatás inkább?

2012. nov. 27. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Először célszerű a függvények grafikonját vázolni (ezen túl vagy). Ezután meg kell keresni a metszéspontjaikat úgy, hogy a két függvény hozzárendelési szabályát egyenlővé teszed. A kijött gyökök (-8/3;0) által meghatározott intervallumon integrálod a két függvény különbségét, amit úgy számolsz ki, hogy az adott intervallumon nagyobb függvényértékeket felvevő függvényből ((1/4)x^2+1) vonod ki a kisebb értékeket felvevő (x^2+2x+1) függvényt. Az integrál eredménye a közbezárt terület lesz.
2012. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem már köszi a választ!
2012. nov. 27. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!