Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi hozhat létre "különleges...

Mi hozhat létre "különleges képességeket" egy embernél?

Figyelt kérdés

(Ezt a kérdést már felvetettem egyszer, de értelmes választ nem sikerült kapni, csak értelmetlen vitatkozást, de hátha most sikerül.)


Egy 16/L személyről van szó. Kifinomult a látása és hallása, gyakran szinte "gondolatolvasó", 99% -ban előre megmondja, hogy ki mit fog tenni/mondani, elképesztő logikai képességei vannak, érzékeny az elektromos, mágneses (és elektromágneses) mezőkre, a napszél sebessége és intenzitása tagadhatatlanul összefüggésben van a közérzetével, hangulatával (és a képességek erősségével).

Gyerekkorában tőle néhány méterre egy villám csapott be. Okozhatott ez a szervezetében traumát, ami miatt érzékeny a különböző sugárzásokra (zsibbadást és rossz közérzetet okoz akárcsak egy egyszerű áramjárta kábel)?

Esetleg bárkinek van valami tapasztalat, ötlete? Tudom, kicsit sci-fi-sen hangzik, de teljes komolysággal érdeklődöm.


a képességek közé elfelejtettem besorolni a piszok jó memóriát: 1-2 éves korából is vannak kristálytiszta emlékei, pedig jobb esetben az ember 3-4 éves korára épphogy emlékszik.

igazából az érdekessége az egésznek, hogy érdekel az asztrológia és néztem grafikonokat a napszél sebességéről, intenzitásáról, különböző sugárzásairól és azt vettem észre, hogy amikor a megszokott 400 km/sec körül van, a párom közérzete jó, képességei kitűnőek, amikor 480-500 km/sec közelébe ment, ingerült állapotba került, amikor pedig 300-350 km/sec -re túlságosan lecsökkent, a hangulata padlót fogott, a képességei szinte elvesztek, nem hallott olyan jól, nem látott olyan jól (pl. képes arra, hogy ránéz mondjuk egy 1 négyzetméteres lóhere-tenyészetra és kapásból kiszúrja a 4levelűeket), memóriája pocsék lett, szineztéziája szinte eltűnt. amikor újra felerősödött a naptevékenység a normál szintre, a lány rendbejött. érdekes :)


Apropó, még egy kiegészítés :) Párom tapasztalata az, hogy a közelében az elektromos készülékek tönkremennek, nem üzemelnek rendesen, számítógépek/okostelefonok lassulnak, lefagynak, de minden egyéb más készülékben műszaki hibák lépnek fel. Talán valami bioelektromos mező, aura?



2012. dec. 9. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem okozhatta villám. Valszeg csak az átlagnál jobban hozzáfér a tudatalattijához, arra jellemzők az ilyen "emberfeletti" adottságok. A nonverbális kommunikáció értelmezése pl biztos az, memória dettó stb. Egyébként a dolog tanulható, gyakorolható.
2012. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató válasz, bár az érdekesség, hogy az illető személy nem tanulta, hanem egyszerűen vele született dolog, mintha fejlettebb embernek született volna.


A kérdés továbbra is nyitott, hiszen arra még nem kaptunk választ, mitől van a túlzott érzékenység.

2012. dec. 9. 18:46
 3/10 anonim ***** válasza:
A barátnőd egy mutáns.
2012. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát kitudja, lehet, hogy egy fejlettebb ember, egy evolúciós lépcsőfok, semmit sem zárhatunk ki addig, amíg egyértelmű választ nem tudunk adni a dologra. :)
2012. dec. 9. 21:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamit kifejlődött a tudatalattijában, és hiperérzékennyé vált az ilyen dolgokra.

Lásd: kimész az erdőbe, és a vizpartra, ott minimális elektrontöbblet van, "ugymond friss a levegő" ezért ugy érzed tele vagy energiával, és feltődsz szellemileg is.

Lehetséges hogy van ráhatás az napszélnek az átlagemberekre is(ugymond üridőjárás) csak még nemtudjuk pontosan hogyan, és miért. Lásd pl a fronthatást.

Amugy lehet valamilyen szintü autizmus is. De szerintem csak annyiról van szó, hogy jobban megtanulta kihasználni az agyát! :)

2012. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok állatnak van elektromos vagy mágneses érzéke, erre üthetett vissza. A szinesztézia egy örökletes dolog, konkrét géneket találtak, amelyek hajlamossá teszik rá az embert, és valami bekapcsolja. A memóriája együtt változik a szinesztéziájával, tehát azon alapuló módszereket használ. Valóban lehet egy aurája, de a napszélre való érzékenységét nem tudom megmagyarázni, mint ahogy a négylevelű lóherék kiszűrését sem.
2012. dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A szinesztéziát már kiderítettük, a hangokat színekként látja, meg egyéb érdekességek.

Utána néztünk az autizmusnak, bizony 99%-ban a leírtak igazak az ő viselkedésére (részben az Asperger-szindróma, de sok más egyéb dolog, a memória, a szociális viselkedés, stb.), tehát nagy valószínűséggel mondhatjuk, hogy autista a leányzó.

Köszönjük a válaszokat, de ettől függetlenül nyitva hagyom a kérdést, kíváncsian várjuk az egyéb ötleteket :)

2012. dec. 10. 21:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Létezik olyan "allergia", amikor az ember érzékennyé válik az elektromos mezőkre.

Az emlékek elég furcsa dolgok, nem videó felvételek, sokszor hihetjük 100%-osan, hogy egy dolog megtörtént, amikor nem is. Számtalan pszichológiai kutatás bizonyította, szóval lehet, hogy azok a csecsemőkori emlékek csak a mások általi elbeszélésből alakultak ki. Nekem is van olyan emlékem, ami igazából nem emlék, de anyám párszor elmesélte a történetet, nekem meg filmként maradt meg az agyamban.


Olyat csináltatok már, hogy az állapotát figyeled, és abból vonsz le következtetéseket, hogy milyen a napszél sebessége, be van-e kapcsolva a szomszéd szobában a wi-fi; aztán meg később leellenőriznéd?

2012. dec. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hmm, igen, ebben az emlékes dologban van valami és hát ugye mivel nem tudunk visszmenni a múltba, ezért nagyon leellenőrizni sem tudjuk.


Viselkedése alapján meg szoktam tippelni a napszél paramétereit és nem is emlékszem, hogy volt -e olyan, hogy nem stimmelt a becsült érték a valóssal.

Olyan kísérletet végeztem a lányon, hogy egy vezetéktekercsbe (35-40 cm átmérőjű, körülbelül 100-120 menet) különböző feszültségeket vezettem, 6V, 12V, 24V, 48V, egyenáramként, váltóáramként (de nem mondtam neki, hogy MOST bekapcsolom, tehát kizárva, hogy azért mondja, mert tudja). Bármit is kapcsoltam rá, akár a legkisebb feszültséget, zsibbadt tőle a karja. Kipróbáltam én is, egy haverom is, a legerősebb EM mező, amit ezzel létre tudtam hozni, semmit nem éreztünk.

2012. dec. 16. 13:13
 10/10 anonim ***** válasza:

A villámcsapás hozhatott létre, okozhatott nála különb érzékenységet. A CO mérgezésem óta én is megérzem a monoxid szagát, pedig azt állítják, hogy szintelen, szagtalan.

Az egyébb képességek veleszületett tulajdonságok. Beláthatatlan kanyarokban tudom, hogy jön e szembe valami, többször kezdtem már előzésbe.

Apropódra meg elmondanám, hogy ezer termék közül kiválasztom a gyári hibás készüléket, cuccot, amit megvásárolok.

2013. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!