Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent az, hogy oxidáció?

Mit jelent az, hogy oxidáció?

Figyelt kérdés
úgy írjátok le légyszí, hogy egy elsős gyerek is megértse, mivel az iskolámban nem tanítottak kémiát egyáltalán (még a wikipediás cikket sem értem:( )
2009. aug. 20. 20:39
 1/7 anonim válasza:
84%

minden olyan folyamatot, amelyben atomok, molekulák v. ionok elektront adnak le oxidációnak nevezünk.oxidáció csak akkor mehet végbe, ha egy másik anyag (atom, molekula. ion) az elektronokat felveszi, azaz redukálódik.



ettől egyszerűbben sztem nem lehet...:)

jah és még annyit h ilyen pl a rozsdásodás...:)

remélem tudtam segíteni..:)

2009. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha.

akkor nincs semmi köze az oxigénhez?

2009. aug. 20. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Most ha egy első (általános iskolás?) osztályosnak kell mondani, azt mondanám: rozsdásodás :)
2009. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az első válasz szerintem egészen jó. Az oxidálódás az magyarul az, hogy elektronban való szegényedés.


Igazából a [link] wikipédia cikkben tényleg egész értelmesen le van írva. Ha még ez sem megy akkor ne aggódj, még kell tanulnod mire megérted a folyamat lényegét. A kémia iránt érdeklődők kb gimnazista korukra szokták felfogni ennek a lényegét, de tanártól függően sokaknak csak később esik ez le.

2009. aug. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
38%
Egyszerű a válasz,hogy értsed! Felszállsz a BKV buszra azt leszakad a hátsó része menet közben na az az oxidáció szétrohadt a busz azt meg kéne csinálni.
2009. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ha??
2009. aug. 21. 18:23
 7/7 A kérdező kommentje:
jaa
2009. aug. 21. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!