Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki a "molt" el tudná...

Valaki a "molt" el tudná magyarázni nekem? (Kémia)

Figyelt kérdés
Még nem tartunk itt kémiából, de nagyon kíváncsi vagyok rá, de ami a neten van, azt se teljesen értem. A kémiaszakkörös osztálytársaim (sajnos én nem tudok járni) közül az egyik próbálta elmagyarázni, de sajnos pont ő olyan, hogy néha még a tanár sem érti meg amit mond, mindent túlbonyolít. Valaki el tudná magyarázni nekem egyszerűen?
2012. dec. 22. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nos, 1mól az 6*10^23 db atomot (részecskét) jelent.Ez kb. olyan, mintha cukrot szeretnél venni, ott sem db számra adják, mert a cukor elég pici, sokkal inkább kilóra.Viszonyítási alap a 12-es tömegszámú szén 12 grammja, ugyanis ez tartalmaz 6*10^23 db atomot (persze kerekítve).
2012. dec. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor ha valamit úgy írnak, hogy /mol, akkor az azt jelenti, hogy egy molnyiban....?


És a 12-es tömegszám mit jelent? :D

2012. dec. 22. 10:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt már csak érdekességként olvasd el:

[link]


[link]

2012. dec. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! (:
2012. dec. 22. 10:23
 5/11 Pendulum92 ***** válasza:

12-es tömegszám az azt jelenti, hogy 12 a protonok és a neutronok összege. Egy kémiai elem izotópok összessége. Izotóp: azonos rendszámú, különböző tömegszámú atommagok.

egy elem, tehát ha azt mondod, hogy hidrogén, az több izotópot jelent a természetben: prócium (mezei hidrogén, ez a leggyakoribb, deutérium ez 2 -es tömegszámú, és trícium, ez 3-as tömegszámú. az arányok: minden 6000-redig hidrogén mag deutérium, és minden 10^18-on atommag trícium.

2012. dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De akkor a relatív atomtömeg az mire vonatkozik?
2012. dec. 22. 21:36
 7/11 Pendulum92 ***** válasza:
a (kerekített) realatív atomtömeg az a tömegszám.
2012. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De a periódusos rendszerben pl. akkor melyik izotópnak van a tömegszáma? :/
2012. dec. 22. 22:58
 9/11 Pendulum92 ***** válasza:

a legyakoribbnak. nem férne ki a periódusos rendszerben, ha az összes létező izotópját fel kéne írni :D Talán egy könyvbe férne bele.


PL.: amit látsz hogy pl hidrogén, az a próciumra vonatkozik, tehát a hidrogén 1 -es tömegszámú izotópjára, mert az van legnagyobb menyiségbe a természetbe lévő hidrogénben.

2012. dec. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Holnap emberi időben elgondolkozom ezen, amiket írtatok, és talán megértem. :D Köszi! (:
2012. dec. 22. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!