Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen távcső szükséges ahhoz...

Milyen távcső szükséges ahhoz hogy a Földről látható legyen a nemzetközi űrállomás?

Figyelt kérdés
Azért ne csak egy halvány fénypontot lehessen látni hanem részleteiben is az állomást. Megkülönböztethetőek legyenek a modulok meg a napelemtáblák.
2012. dec. 29. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Hubble teleszkóppal. Társulj be és használhatod.
2012. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Az ISS csak akkor látható jól ha éjjel a Hold elött megy el.
2012. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
360 km magasságban kering, és kb. 70x100 m2 a látható felszíne. Ebből ki lehet számítani, hogy milyen felbontású távcsőre van szükséged.
2012. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az ISS túl gyorsan mozog az égen ahhoz, hogy egy nagy felbontású távcsővel tartósan meg lehessen figyelni.
2012. dec. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen 92 perc a keringési ideje. Az elég gyors. Mindenkinek kösz a választ.
2012. dec. 30. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Én már láttam távcsőben érdekes volt!

Fontos hogy a távcső minden irányban kitűnően mozogjon!

Sok türelem kell hozzá és ügyesség,a polaris csillagviszgálóban Budapesten a derült éjszakákon bemutatják ha épp felettünk jár!

2013. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valami ilyesmi! [link]
2013. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!