Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tartós, nagyon kellemetlen...

Tartós, nagyon kellemetlen szagú, riasztóan bűzös de nem mérgező! Anyagot hogyan állíthatnék elő?

Figyelt kérdés
Nem más célból, csak egy helyiséget akarok kibírhatatlanul bűzössé tenni (tartósan). A folyadék halmazállapot lenne a legjobb. Ha hülye a kérdés írjátok, de ha lehet értelmeset is várnék.
2009. aug. 26. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

pár tojást zápíts meg (ne tedd hűtőbe, az e baj ha kicsit napon van...)

az adott helyiségben feltöröd őket, azt nem tudom mennyire lesz maradandó a szag, de míg ki nem viszed a tojás maradványát tuti.. és rettentő büdös.

minek karsz bebüdösíteni?

2009. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Romlott tej, záptojással.
2009. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Merkaptánok, vagy szerves szulfidok amit keresel. Görények is ezt használják. Nagy higításban a földgázt is ezzel szagosítják.
2009. aug. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Merkaptánok mint ahogy egy előző hozzászóló is írta. Az előállításuk nátrium-hidrogén-szulfidból és a megfelelő alkánhalogeniddel töténik. Bővebben: NaSH + XCl = XSH + NaCl Az X az alkán.


Metil-merkaptán: bélgáz

Etil-merkaptán: "gázszag"

Propil-merkaptán: hagyma

Butil-merkaptán: borz


1/8000000 hígításban is erősen érezhetők, ez a tuti:-D Valahol lehet kapni metil-merkaptán spray-t, asszem a west end aljában lévő diliboltban láttam.


Vagy B verzió: alumínium-szulfid, ez levegőn állva megszívja magát vízzel és hidrogén-szulfidot ad le, ennek is elég jellegzetes szaga van, záptojás szerű.


Üdv.

2009. aug. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Sikerült már valamit intézned? Engem is érdekelne. Bűz spray-t találtam a neten, de nekem is folyadék jobb lenne.

Én kanmacska vizeletére gondoltam még, mert az elég makacs tartós szagú, dehát hol tudnék olyat szerezni. Írj légyszi, ez az egy megoldásom lenne csak a problémámra.

Itthon nem szívesen kísérleteznék. Szerintem a záptojás kiszellőzik gyorsan, én már törtem fel sajnos, de pár perc alatt kiszellőzött.

Írj!

2009. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. A kémiai megoldások érdekesek, de miképpen tudnám ezeket megcsinàlni? Megvásárolható anyagokból hogyan lehet előállítani merkaptánt?
2009. szept. 21. 11:05
 7/12 anonim válasza:
63%
SZARJ!!!
2010. jún. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Hidrogén-szulfidot ne ajánlgassatok már, mert az nem éppen ártalmatlan...
2011. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy darab hal elrejtve, hogy ne találják meg a szagforrást. Eszméletlen büdös, amikor rothadásnak indul, de teljesen ártalmatlan.


Egy ismerősömnek egy dühös ex kis szardellát dobott be a külső szellőzőrácsába, így a fűtés betolta a szagot az utastérbe. A kárpitból alig bírták kiszedni a szagot, több flakon erős vegyszerrel sikerült és egy hétig szellőztették.

2011. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ilyen folyékony anyagot keresek én is. Bár jó régi a kérdés és számomra nem hozott konkrét választ, ha valakinek van ötlete irgalmatlanul büdös folyadék előállítására házilag írja meg!
2013. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!