Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jó módszer matematikai bizonyí...

Jó módszer matematikai bizonyítások megjegyzésére?

Figyelt kérdés
Nemsoká vizsgázok kalkulusból (most még épp nem arra tanulok) és eléggé tartok tőle, hogy nem lesz meg legalább a kettes. A gyakorlatom 3-as lett (a 2. zh-t eltrógerkodtam), tehát az alap tételeket természetesen meg tudom tanulni/ki tudom mondani, viszont a bizonyításoktól eléggé félek, mivel nem hiszem, hogy eszembe fog jutni a módszer. Értem a levezetést szinte mindenhol, de nem hiszem, hogy meg tudnám jegyezni őket. Ti hogy szoktátok megtanulni őket? Tudnátok adni tippeket egy nem matematikai géniusznak, hogyan tudná könnyebben megjegyezni őket? (fizikus szak)

2013. jan. 13. 04:00
 1/2 Cuprum ***** válasza:
100%

Az rendben van, hogy érted a levezetést, de a vizsgán önállóan kell levezetned.

Ha minden tételbizonyítás ki van dolgozva, akkor nagyon nem érhet meglepetés, csak azokból fognak kérdezni.


Nincs más dolgod, mint leülni és sorban bizonyítani a tételeket ÖNÁLLÓAN!

Ha valahol elakadsz, belenézel a füzetbe és folytatod tovább, majd kezded elölről, ezt addig csinálod, amíg már füzet nélkül is megy.


A tételbizonyításokra ez a legjobb tanulási módszer, az olvasgatás itt sajna a legtöbb embernek kevés, főleg ha nem vagy matematikai géniusz :)

2013. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kalkulusból is nagyon hasznos a kimondott tételekhez hasonló tételek bizonyítása. Ilyen feladatot rengeteget találsz B. P. Gyemidovics Matematikai analízis c. példatárában. (Angolul a szerkesztő nevét Demidovich-nak írják). Angolul vagy magyarul megvan az Egyetemi Könyvtárban, az Egyetemi Könyvtár fizikus szaki könyvtárában, és a BME tankönyvolvasójában is.

Amúgy te érzed, mennyi papír kell. Minnél jobban re tudod konstruálni a feladatot fejben, annál kevesebb.

2013. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!